Aktualijos

Irenai Stanislavai Klibienei – garbingas apdovanojimas „Už nuopelnus Lietuvai“

Gegužės 14 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu buvo apdovanota daugiavaikė motina Irena Stanislava Klibienė, pagimdžiusi, išauginusi ir šeimoje dorai išauklėjusi 8 vaikus: 5 sūnus ir 3 dukras.

Irena Stanislava Klibienė gimė 1943 m. Šlekiškių kaime (Utenos r.). 1962 m. ištekėjo už Leono Klibo. 1987 m. su šeima persikėlė gyventi į Nuodėgulių kaimą (Daugailių sen.), kur šiuo metu ir gyvena.
Vaikystėje ponia Irena mėgo skaityti knygas, vėliau siuvinėjo pagalvėles, mėgo austi. Būdama 15 metų jau dirbo melžėja, o nuo 1962 m. birželio dirbo „Ramučių“ kolūkyje (laukininkystės brigadoje). Vienas didžiausių daugiavaikės mamos pomėgių – gėlių auginimas.
Teikime apdovanojimui gauti apie Klibų šeimą rašoma: „Darnioje santuokoje su vyru išgyveno iki jo mirties, išaugino gausų aštuonių vaikų būrį. Abu stengėsi, kad per nesibaigiančius darbus ir rūpesčius vaikai turėtų tikrus namus, jaustų juose šilumą bei meilę, ir siekė tinkamai juos parengti savarankiškam gyvenimui. Tėvai, auklėdami vaikus, vadovavosi dvasinėmis ir moralinėmis nuostatomis – vaikai nuo mažens buvo skatinami palaikyti gerus tarpusavio santykius, padėti vienas kitam, būti atsakingi už savo poelgius, kad užaugtų dorais žmonėmis. Motina vaikams visada sakydavusi, kad šeima yra pati didžiausia vertybė. Šeimą iki šiol vienija bendrai švenčiamos šeimos šventės. Savo mamą vaikai lanko itin dažnai, atvažiuoja ir visi 17 vaikaičių. Moteris džiaugiasi, kad jos vaikai užaugo dorais ir sąžiningais Lietuvos Respublikos piliečiais.“ Vyriausiam ponios Klibienės sūnui – 55-eri, jauniausiai dukrai – 35-eri.
Irenai Stanislavai Klibienei ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį įteikė LR Prezidentūros kancleris Giedrius Krasauskas ir Personalo skyriaus vadovė Gražina Urbonienė. Svečiai perdavė Jos Ekscelencijos Dalios Grybauskaitės sveikinimus ir linkėjimus, įteikė prezidentinių saldainių.
Sveikinimų ir gražių žodžių daugiavaikei mamai ir susirinkusiai gausiai jos šeimai negailėjo ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, laikinai einanti savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas Zita Ringelevičienė, Daugailių seniūnė Giedrė Eimutienė, Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė.
Irenai Stanislavai Klibienei meras įteikė didelę puokštę rožių, šeimos nariams – Utenos rajono savivaldybės proginius ženkliukus. A. Katinas pasidžiaugė, kad daugiavaikių šeimų gausu jo gimtojoje Daugailių seniūnijoje. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu praėjusių metų rugsėjį apdovanota Daržinių kaimo gyventoja Ona Driskiuvienė, išauginusi šešis vaikus.
Mamą ir močiutę I. S. Klibienę garbingo apdovanojimo proga pasveikino vaikai bei vaikaičiai.
Utenos rajono savivaldybės administracija