Aktualijos

Ilgai laukę, dar palaukit arba dar pagyvenkit pažadais

Genovaitė ŠNUROVA

Kantrus tas Rimgaudas Juozas Ryliškis. Kitaip nė nepavadinsi šio žmogaus, metai iš metų nenuleidžiančio rankų, judinančio visų lygių valdžios vyrų sluoksnius, besistengiančio įgyvendinti įsisenėjusį reikalą – žvyrkelio asfaltavimą keleto kilometrų ruože.
Padėtis tokia: gal ne visi rajono gyventojai yra važiavę keliu nuo Vijeikių kaimo (Utenos seniūnija) iki Kuktiškių miestelio (per Biliakiemį), todėl nežino, kad šio kelio atkarpa Vijeikiai–Biliakiemis asfaltuota dar kolūkių laikais. Prieš keletą metų asfalto juosta pratęsta nuo Biliakiemio iki Raudoniškio. Užtat apie keturių kilometrų ruožas nuo Raudoniškio iki Kuktiškių iki šių dienų neasfaltuotas. Nors pažadų būta visokių.
Tai kuo čia dėtos R. J. Ryliškis ir jo kantrybė? Ogi jo sodyba Kuktiškėse, Pievų g. 1, yra prie pat šio žvyrkelio. Tiksliau, gyvenamasis namas prie pat, o ūkio pastatai tolėliau, todėl, negalėdamas pakęsti metų metais besitęsiančio gyvenimo dulkėse, žmogus ir vaikšto po įvairias institucijas, rašo prašymus, renka parašus ir tikisi teigiamo rezultato. Deja…
Kadangi išasfaltavus didžiąją dalį šio kelio transporto eismas suaktyvėjo, nes važiuojantys nuo Molėtų (keliu nuo Vilniaus kelio iki Kuktiškių per Gečių kaimą) ir nuo Švenčionių renkasi būtent šitą kelią į Utenos pramonės rajoną. Visos lengvųjų automobilių, ūkininkų technikos, savivarčių keliamos dulkės lyg užuolaidomis uždengia šalia kelio esančių gyvenamųjų namų langus, nugula ant palangių, baldų. Negana to, daugiatoniais savivarčiais pro tuos namus vežamas žvyras, todėl stipresniam vėjui papūtus akmenukai į lango stiklus vis bambsi.
Raudoniškio–Kuktiškių kelio ruožo pakelėje esančių sodybų yra ir daugiau, todėl 2019 m. rugsėjo 2 d. 83 Raudoniškio, Šlapių, Paneveržio ir dalies Kuktiškių miestelio gyventojai pasirašė prašymą dėl kelio atkarpos Kuktiškės–Raudoniškis asfaltavimo ir jį įteikė LR Seimo narui Edmundui Pupiniui.
Visiškos teisybės dėlei reikia pasakyti ir tai, kad dar 2016 m. tas pats R. J. Ryliškis dėl kelio asfaltavimo kreipėsi ir į VĮ „Utenos regiono keliai“, ir į tuometinę LR Seimo narę Mildą Petrauskienę. VĮ „Utenos regiono kelių“ atsakyme ir Seimo narei, ir R. J. Ryliškiui, be kita ko, buvo parašyta: „Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Vijeikiai –Biliakiemis–Kuktiškės ruožas nuo Raudoniškio iki Kuktiškių miestelio yra įtrauktas į 2017–2020 metų žvyrkelių asfaltavimo programą. Šio kelio ruožo asfaltavimo darbų data priklausys nuo artimiausių metų kelių priežiūros ir plėtros finansavimo. Be to, tikimės, kad artimiausiais metais šiame kelio ruože vidutinis metinis eismo intensyvumas padidės ir pasieks reikalaujamus 300 automobilių per parą, nes dabartinis eismo intensyvumas siekia tik 62.“ Raštą pasirašė direktorius Edmantas Šakalys.

Tęsinį skaitykite 2020 10 14 „Utenyje“