Aktualijos

„Idėjų architektai“ skatina išeiti iš komforto zonos

Rasa MILERYTĖ. „Mūsų tikslas – kad visuomenė dalytųsi sukauptomis žiniomis, ieškotų, nebijotų keistis, plėstų savo pasaulėžiūrą“, – sako Andrius Zabulis, vienas iš VšĮ „Idėjų architektai“ įkūrėjų. Nuo 2014 m. Utenoje veikianti organizacija kviečia į renginius, paskaitas ir praktinius užsiėmimus, kurie, kaip sako A. Zabulis, orientuoti į žmonių gyvenimo būdo pokyčius, naujų įpročių formavimą, sveikos gyvensenos propagavimą ir vidinės harmonijos kūrimą. Pasak idėjų architekto A. Zabulio, svarbu, kad žmonės nuolat tobulėtų, tačiau ne mažiau svarbu ir mokėti retkarčiais sustoti bei atsakyti į amžinuosius klausimus: „Kodėl aš čia esu? ką čia veikiu
ir kokia viso to prasmė?“

Įvairiapusės veiklos skirtos ugdyti
A. Zabulis pasakojo, kad VšĮ „Idėjų architektai“ gimė norint šviesti žmones ir veikti kažką prasmingo. Utenoje tuo metu, anot pašnekovo, trūko šviečiamojo pobūdžio veiklų, todėl bičiuliai nieko nelaukę kibo į darbus: įkūrė viešąją įstaigą ir pradėjo organizuoti projektus. Vienas pirmųjų architektų organizuotų renginių – paskaita apie vaikų auklėjimą, vykusi Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Pašnekovas pabrėžia, kad jis pats paskaitų neveda: pasikviečia patyrusių, daug žinių turinčių lektorių.
„Idėjų architektų“ pastangomis mieste buvo atgaivinti jogos užsiėmimai – beveik metus į juos rinkosi žmonės, kuriems įdomi jogos filosofija. Pasak A. Zabulio, uteniškius itin domina praktiniai dalykai, todėl šiuo metu vyksta Tai Či užsiėmimai. Tai Či – kinų kovos menas, pasižymintis švelniais ir ramiais judesiais. Ši technika orientuota į dėmesio sutelkimą, sąnarių gimnastiką, judesio meditaciją, kvėpavimo meno ugdymą. Pasak pašnekovo, Tai Či padeda vystyti vidinę jėgą, moko tikslumo, atveria naują požiūrį į save ir pasaulį. (Tęsinys 21 03 31 laikraštyje)