Aktualijos

Grįžtančiame „Auksiniame prote“ – parama Ukrainai

Rasa MILERYTĖ

Po ilgos pertraukos į Uteną grįžo žaidimas „Auksinis protas“, o pirmojo žaidimo metu surinkti pinigai buvo paaukoti organizacijai „Mėlyna ir geltona“, renkančiai lėšas Ukrainai.
Protmūšio vedėjas Karolis Pečiūra, paklaustas, kaip gimė idėja į Uteną sugrąžinti žaidimą, kuris čia nežaidžiamas jau kelis sezonus, pasakojo, kad, kaip žaidimo vedėjas, pailsėjo po protmūšio „Protų lyga arba Ko nežino Kazys“ ir grįžo entuziazmas vėl suburti žmones bendrai veiklai.
„Auksinis protas“ nuo kovo 1 dienos vyks „Paletės“ bare kiekvieną antradienį 19 valandą. Besiruošdamas pirmajam žaidimui K. Pečiūra neslėpė nerimo, kiek dalyvių susirinks, ,ir sakė, kad užsiregistravo kelios komandos bei keli pavieniai žmonės, kurie norėtų susiburti į komandą.
„Apie tai, kad būtų verta į Uteną grąžinti „Auksinį protą“, pradėjau galvoti dar iki Rusijos invazijos į Ukrainą. Dabartinė situacija labai liūdna, bet protmūšyje ir nebus kažkokių linksmybių, tiesiog susirinksime, pabūsime drauge. Galbūt ateiti žmones motyvuos ir tai, kad dalyvio mokestis atiteks ne man, kaip žaidimo vedėjui, o bus skirtas organizacijai „Mėlyna ir geltona“, renkančiai paramą Rusijos užpultai Ukrainai“, – K. Pečiūra pabrėžė, kad aukoti šiai organizacijai galime kiekvienas, net ir nedalyvausiantis „Auksiniame prote“.
K. Pečiūra informavo, kad žaidimą sudarys penki turai po vienuolika klausimų. Tie, kurie žaidė anksčiau, šiuos dalykus, be abejo, žino. Kiekvienas klausimas vertas dviejų taškų, tad per visą žaidimą galima surinkti daugiau nei šimtą taškų.
„Kaip žinia, šis protmūšis yra vienas iš būdų patekti į televizijos laidą „Auksinis protas“. Kiekviename žaidime dalijami kvietimai į televiziją. Kvietimus gauna didieji ir mažieji miestai. Utena priskirta prie mažųjų miestų. Yra išrenkamas tam tikras laimingas turas ir viena komanda iš diviziono, kuri tame ture surinks daugiausiai taškų, galės gauti kvietimą nusifilmuoti televizijos žaidime. Galbūt kažkam tai bus papildoma motyvacija“, – pasakojo K. Pečiūra.
Pašnekovas primena, kad komandoje gali žaisti iki 10 žmonių. „Vienas žmogus irgi yra komanda, bet kviečiu suburti komandą nuo 2 iki 10 žmonių, susigalvoti pavadinimą, užsiregistruoti ir kiekvieną antradienį ateiti žaisti. Jei neturite komandos, vis tiek ateikite – surasime“, – kviečia K. Pečiūra.