Aktualijos

„Geltono namelio“ savininkė: „Atėjome ne konkuruoti, o pasiūlyti didesnį pasirinkimą“

Rasa MILERYTĖ. Ne per seniausiai Utenoje, Aušros gatvėje, buvusiose „Norfos“ parduotuvės patalpose duris atvėrė nauja drabužių parduotuvė „Geltonas namelis“. Parduotuvės savininkė Rasa Varekojienė sako, kad, net ir įgijus nemažai patirties, perpratus prekybos verslo dėsnius, darbo krūvio susimažinti kol kas nepavyksta, tačiau tai – ne bėda, nes šis darbas, žinojimas, kad dirbi ne kitam, o puoselėji savo idėją, įkvepia.
Pavadinimą padiktavo pirkėjai
Sumanymas imtis prekybos drabužiais biržietei R. Varekojienei kilo prieš 14 metų. Samdomą darbą dirbusi moteris labai norėjo sukurti kažką sava, o drabužių rinka anuomet nebuvo itin plati, tad moteris, nors ir neturėjo verslavimo patirties, nėrė į šią avantiūrą.
Pirmoji parduotuvė duris atvėrė Biržuose. Pašnekovė pamena, kokių iššūkių kilo pradžioje: ir žinių trūkumas, ir ne pačios didžiausios lėšos investicijoms, ir sunkumai ieškant prekių. „Tada ši rinka nebuvo tokia išvystyta, tad net gauti prekių būdavo nelengva. Žmonės galvojo, kad prekes gauname nemokamai, bet iš tiesų reikėjo nemažai pasukti galvą, kur gauti drabužių ir kaip išsitekti turimų lėšų ribose“, – pamena biržietė.
Pirmoji parduotuvė duris atvėrė šiai veiklai visiškai nepritaikytose patalpose, tad pinigų ir laiko teko investuoti ir į patalpų pertvarkymą. „Pačioje pradžioje įėjimas buvo iš kiemo pusės, – sako R. Varekojienė. – Teko įrengti naują įėjimą, kad klientams būtų patogu.“
Veiklos pradžioje parduotuvė neturėjo ir išskirtinio, lengvai įsimenamo pavadinimo, o jį jau vykdant veiklą padiktavo klientai. „Parduotuvę atidariau geltonos spalvos namelyje. Klientai pagal tai mus ir įsiminė, sakydavo: važiuoju į geltoną namelį. Man tai gražiai suskambėjo, tad parduotuvė ir tapo „Geltonu nameliu“, – kalba R. Varekojienė.


Eiti į priekį padėjo užsispyrimas
Verslininkė sako, jog per tuos keturiolika metų reikėjo nemažai užsispyrimo, entuziazmo, kad, susidūrusi su sunkumais, nenuleistų rankų. „Niekas neatėjo ir nepasakė, kaip geriau viską daryti, kaip bus lengviau. Viską turėjau sužinoti ir perprasti pati. Negaliu sakyti, kad šiandien viskas jau labai lengva. Turiu ir įsipareigojimų bankui, ir karantinas sukėlė naujų iššūkių, bet, palyginus su pačia pradžia, jaučiuosi daug užtikrinčiau, – džiaugiasi pašnekovė. – O pradžioje iššūkių kėlė ne tik žinių, kaip jau minėjau, trūkumas, bet ir nesąžiningi tiekėjai“, – R. Varekojienės kaip verslininkės kelyje pasitaikė nesąžiningų žmonių, kurie norėjo pasipelnyti iš nepatyrusios verslininkės.
Visgi visus sunkumus pavyko įveikti, o maždaug penktaisiais veiklos metais verslininkė jautėsi gana stabiliai, kad būtų galima galvoti apie plėtrą. Šiandien skirtinguose miestuose veikia septynios parduotuvės „Geltonas namelis“, jose dirba 23 žmonės. Utenoje darbo vieta suteikta trims darbuotojams.
„Nors Utenoje dar esame neseniai, jau galime pasidžiaugti šiuo miestu. Klientai užeina, domisi ir perka. Merginos dalijasi pačiais geriausiais įspūdžiais“, – pasakoja „Geltono namelio“ savininkė.
Be Biržų ir Utenos, parduotuvės „Geltonas namelis“ dar veikia Pasvalyje, Panevėžyje ir Rokiškyje.


Pasirinkimas įvairiems skoniams

Įžengus į Utenoje atidarytą „Geltoną namelį“, pripratusius prie anksčiau čia veikusios „Norfos“ pirmiausia nustebina šiuolaikiškumo ir jaukumo dermė. Po remonto atsivėrusiose erdviose patalpose klientams pristatomas platus asortimentas: įvairių stilių ir spalvų drabužiai, avalynė, stiliaus atributai, namų interjero reikmenys. Pasak R. Varekojienės, čia prekiaujama drabužiais, tinkamais visai šeimai, o kažką įdomaus galės rasti įvairių aprangos stilių mėgėjai.
„Mūsų išskirtinumas tas, kad dauguma drabužių yra vienetiniai. Kai kurių modelių turime po kelis, bet jų pasiūla tikrai nėra masinė, – tikina pašnekovė. – Be to, mūsų siūlomos prekės yra kokybiškos, ilgaamžės, madingos. Neprekiaujame tuo, kuo prekiaujama turguje.“
Parduotuvėje galima įsigyti ir naujų, ir dėvėtų drabužių, kampelį čia ras ir retro stiliaus mėgėjai, mat į asortimentą įtraukta šio stiliaus aprangos detalių ir drabužių.
Kaip klientus žavinčius „Geltono namelio“ požymius R. Varekojienė išskiria kainos ir kokybės santykį bei kokybišką, mandagų aptarnavimą. Moteris sako, kad jai svarbu, jog žmogus iš parduotuvės išeitų laimingas, todėl darbuotojai pirkėjus pasitinka ir išlydi su šypsenomis, gali patarti drabužių derinimo klausimais, o kartais, atskleidžia verslininkė, pirkėjams pavyksta ir pasiderėti.


Konkurencija – laimėjimas pirkėjams

„Geltono namelio“ įkūrėja R. Varekojienė sako, kad prieš pradėdama verslą Utenoje žinojo, jog čia veikia ne viena tiek naujų, tiek dėvėtų drabužių parduotuvė, tačiau tai jos neišgąsdino.
„Geltonas namelis“ neatėjo į Uteną konkuruoti, atimti pirkėjų iš kitų. Manau, kad žmonės, kurie turėjo savo mėgstamas parduotuves, ir toliau ten pirks, bet galbūt pamėgs ir mus. Kiekviena parduotuvė yra skirtinga, siūlo skirtingas prekes, tad manau, kad vieni su kitais ne konkuruojame, o tiesiog papildome rinką, atnešame kažką, ko neturi kitas“, – pasak verslininkės, didesnis pasirinkimas – tai didesnės galimybės klientams.
R. Varekojienė, paprašius pasidalyti mintimis, ką jai reiškia ši veikla, svarsto, jog tai galimybė realizuoti savo idėjas, džiaugtis įdomiu darbu, kasdien tobulėti. „Šis darbas reikalauja ne tik didelio atidumo, kruopštumo, bet ir kūrybiškumo. Džiaugiuosi, kad turiu, su kuo pasitarti: mano sesuo ir dukterėčia yra profesionalios menininkės, tad jei tik reikia patarimų ar pagalbos, bet kada galiu kreiptis į jas. Kartu man tai ir veikla, kuri leidžia visai šeimai, artimųjų ratui dirbti dėl vieno tikslo“, – sako pašnekovė.
„Geltonas namelis“ Utenoje dirba ištisą savaitę nuo 9 valandos ryto. Antradienį–penktadienį iki 18 valandos, kitomis dienomis iki 15 valandos. „Labai laukiame klientų. tikiuosi, kiekvienas čia atras kažką gražaus ir mielo“, – pozityviai į ateitį žiūri R. Varekojienė.