Aktualijos

Uteniškės namuose gėlės nevysta ištisus metus: įgudusiose rankose pražysta popierius

Rasa MILERYTĖ

Būtina rasti širdžiai mielą užsiėmimą, kad dienos nebėgtų tuščiai ir galėtum įprasminti laiką. Tuo įsitikinusi uteniškė Genovaitė Kaušylienė, prieš kurį laiką pradėjusi kurti nuostabias gėles iš popieriaus. Užsukęs į Genovaitės namus, pasijunti tarsi prabangiame gėlių salone: didelis stalas, palangės, balkonas nukrauta įvairiomis rankų darbo gėlėmis, o visų pirma akys krypsta į dailias, nuo gyvų nesiskiriančias rožes.

Gėlės nevysta ištisus
metus

Maloniai pakvietusi pasisvečiuoti namuose, G. Kaušylienė aprodo pastarųjų metų derlių: įvairaus dydžio ir spalvų rožes, žiemiškai baltuojančias chrizantemas ir kitas ryškiaspalves fantazijos užaugintas gėles. Nors šios gėlės atrodo kaip tikros, moteris atskleidžia paslaptį: vienos gėlės pagamintos iš atlasinio kaspino, kitos – iš krepinio popieriaus, dar kitos – iš paprasčiausių baltų lapų.
Šį pomėgį Genovaitė atrado prieš metus – pamatė internete, patiko, pamėgino pati ir, kaip sako, dabar negali sustoti. Uteniškė neslepia, kad gėlės jai labai patinka, suteikia gyvenimo kasdienybei gyvybės ir spalvų, tad išpuoselėtas kaime esančios sodybos darželis irgi traukia akį. Sodyboje moteris leidžią šiltąjį metų laiką, o namuose Utenoje gėles iš popieriaus „augina“, kai baigiasi sezoniniai darbai sodyboje.
Tiesa, dabar jau, sako, sodybos darželį stengiasi sumažinti, mat jis reikalauja daug laiko ir jėgų, o štai gėlių iš popieriaus kūrimas taip įtraukia, kad kartais pamiršta viską aplink.
Geriausia tai, kad šios gėlės nėra lepios ir reikalauja labai mažai priežiūros – tereikia pasaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, mat ryškesnius popieriaus žiedus saulė linkusi blukinti.

Tęsinį skaitykite 2021 12 08 „Utenyje“