Aktualijos

Utena pasakojo istorija apie pasagą: savo pasiekimus, džiaugsmą ir siekius surašė į 762 puslapį

Kasmet rugpjūčio pabaigoje  uteniškiai kartu su artimaisiais, draugais, kaimynais ir svečiais iš visos Lietuvos susiburia draugėn švęsti savo gimtojo miesto gimtadienį. Šiais metais gimimo dienos proga Utena pasakojo visiems istoriją apie pasagą ir ypatingą jos puslapį – 762-ąjį. Pasakojo triukšmingai, su gausybe renginių, pirmą kartą surengtu miesto pikniku, atgimusiomis žirgų ristūnų lenktynėmis, vėl visus pradžiuginusiais seniūnijų kiemeliais ir smagiais koncertais.

 Į istorijos apie pasagą 762-ą puslapį buvo įrašyti išskirtinai gausaus Lietuvos savivaldybių atstovų, atvykusių į šventę, būrio sveikinimai.  Į šventę atvyko ne tik kaimynai – Anykščių, Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybių atstovai, bet ir tolimesnių ir visai tolimų savivaldybių merai, vicemerai, administracijų direktoriai: Rokiškio, Ukmergės, Širvintų, Kazlų Rūdos, Švenčionių ir kt. Gausiai susirinkusiuosius taip pat sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, europarlamentaras Petras Auštrevičius, LR Seimo nariai Edmundas Pupinis, Jonas Pinskus, Utenos dekanato dekanas Remigijus Kavaliauskas.

Šventė nebūtų šventė, jei savo pasiekimais nebūtų galima pasidalinti su draugais ir partneriai iš  užsienio šalių. Su uteniškiais švęsti 762-ąjį gimtadienį atvyko svečiai iš Latvijos Preilių  miesto, Lenkijos Chelmo miesto, Sakartvelo Gorio miesto ir karinio jūrų laivyno laivo „Sėlis“ delegacija.

Į istorijos apie pasagą puslapį buvo įrašytas ir dar vienas Utenos krašto garbės pilietis. Tai – Utenos meno mokyklos muzikos mokytoja, jau 27 m. vykstančio Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio sumanytoja ir organizatorė Zita Lukošiūnienė. Utenos krašto garbės piliečio  regalijas mokytojai įteikė Utenos rajono savivaldybės meras. Zitai Luikošiūnienei garbės pilietės vardas suteiktas už reikšmingus nuopelnus Lietuvos ir Utenos krašto kultūrai, jaunosios menininkų  kartos ugdymą, kūrybišką pedagoginę veiklą ir vargonų  muzikos meno puoselėjimą.

2023-aisiais minint Aukštaitijos metus Marijui Kaukėnui teko dar viena svarbi pareiga:  už Aukštaitiją garsinančius pasiekimus kultūros ir meno srityse meras apdovanojo gausų būrį Utenos švietimo, kultūros  įstaigų mokytojų ir mokinių.

Aukštaitijos metams paminėti prie Dauniškio ežerėlio siautė liaudiška šventė „Ir suskambės visa Lietuva“, kurioje buvo galima ne tik pasiklausyti kapelijų iš Lietuvos muzikos, bet ir smagiai pamankštinti kojas.

Po sveikinimų apdovanojimų didžioji scena buvo atiduota muzikantams. Kitose miesto erdvėse vyko amatų ir maisto mugė, tradicinis jaunimo grupių festivalis ANT PALETĖS,  sveikatingumo ir auto-moto erdvės, Utenos velomaratonas 2023, Lietuvos automobilių slalomo čempionato IV etapas, Cgates KINO TEATRAS, vaikai krykštavo vaikų šalyje,  įvairių viešojo saugumo tarnybų ir institucijų pareigūnai pristatė edukacines programas, demonstravo transporto priemones ir įrangą, ginkluotės ekspoziciją ir šarvuotį. Dauniškio ežerėlį vakare nušvietė LAZERIŲ ŠOU.

Buvo dar daug visko: muzikos, žaidimų, šposų, linksmybių, netikėtumų. Buvo ir dairymosi į dangų, mat sinoptikai išvakarėse gąsdino, kad tądien Rytų Aukštaitijoje gali ir palyti. Bet nukrito tik keli lašai, o savivaldybei pavyko susitarti su Aukščiausiuoju, kad tądien, pasakojant istoriją apie pasagą, Utenoje oras būtų išskirtinis. Tikrai, saulės ir karščio (ore ir širdyse) buvo užtektinai.

BNS