Aktualijos

Eligija Židonienė: mes jau išmokome gyventi pandemijos sąlygomis

Padėtis vėl pastebimai blogėja. Per 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 147,7 atvejo, o teigiamų diagnostinių testų dalis siekia 3 procentus. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 284 tūkst. 432 žmonės, iš jų tebesergančių per parą padaugėjo iki 3568. Nuo šios ligos iš viso mirė 4424 žmonės, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 9050 mirčių. Lietuva artėja prie pusantro milijono (51 proc.) bent jau viena doze paskiepytų žmonių, abiem dozėmis paskiepyta 6 proc. mažiau. Galima imunizacija Lietuvoje – 1 514 143 žmonės, arba 54 proc. Apie situaciją Utenos rajono savivaldybėje Vytautas Kazela kalbasi su Utenos rajono savivaldybės gydytoja Eligija Židoniene.
Karantino arba, tiksliau kalbant, didžiojo sergamumo koronavirusu laikotarpiu Utena susitvarkė gana gerai, o ir skiepijimo nuo COVID-19 pradžia buvo, galima teigti, sėkminga. Kas tai lėmė?
Mes nebuvome pasiekę tų didžiųjų sergamumo aukštumų, kurios fiksuotos kitose savivaldybėse. Kaip ir įsibėgėjimas, taip ir sergamumo mažėjimas buvo lėtesni negu visoje Lietuvoje. Žinoma, daug kas priklauso nuo žmonių elgesio – kaip jie laikosi nustatytų reikalavimų. Ir man atrodo, kad uteniškiai buvo atsakingesni negu kitų rajonų gyventojai. Pirmuosius 30 medikų paskiepijome praeitų metų gruodžio 28 dieną. O gerą vakcinacijos pradžią lėmė, matyt, laiku pradėta išankstinė registracija. Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos padarė didžiulį darbą registruodamos, o paskui kviesdamos žmones skiepytis. (Tęsinys 2021 08 11 laikraštyje)