Aktualijos

Edvinas Ašoklis: karantinui pasiruošėme iš anksto

Metų metus keikti medikai šiandien yra priešakinėse fronto linijose. Sakau fronto, nes vyksta didžiulė kova už pasaulio, kartu – ir Lietuvos, išlikimą. Šitie žmonės nelabai linkę kalbėti, jie savo poelgių nevadina herojika. Jie rizikuodami savo gyvybėmis eina vedami profesinės ir žmogiškosios pareigos. Mes šiandien meldžiamės ir plojame jiems. Bet kokia pagarbos forma šiandien turi didelę prasmę. Šiandien Vytautas Kazela kalbasi su Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriumi Edvinu Ašokliu.
Ar karantino paskelbimas jums buvo netikėtas? Kiek laiko prireikė, kada galėtumėte dirbti pasikeitusiomis sąlygomis?
Žinojome apie bręstančią problemą ir ėmėme ruoštis iš anksto. Jau iš vakaro buvome pasiruošę. Poliklinikoje atskyrėme karantinines zonas, tai padaryta buvo sekmadienį, o priimti pacientus pagal naują karantininę tvarką jau buvome pasiruošę pirmadienio rytą. Pirmąją dieną dar buvo smulkių nesklandumų, nes dalis pacientų nesuprato padėties rimtumo ir elgėsi šiek tiek neatsargiai. Tai buvo nauja ir kai kuriems žmonėms tai neįprasta. Mes pasistengėme jiems viską paaiškinti ir jie mus suprato.
Odontologija visada buvo jautri sritis. Kaip pertvarkėte šio padalinio veiklą? Pandemija yra pandemija, bet dantų skausmo ilgai žmogus ištverti negali.
Taip. Sekėme tai, kas vyksta Europoje ir Lietuvoje, ir iš anksto pradėjome tam ruoštis. Jau penktadienį, likus porai dienų iki karantino paskelbimo, pradėjome skambinti pacientams ir atšaukinėti planinius vizitus pas odontologus. Pirmadienį viską suderinome su specialistais ir skyriaus vedėja Sandra Stiklioriūte. Dabar, kaip ir visoje Lietuvoje, teikiama tik būtinoji odontologinė pagalba. Būtinoji pagalba yra pūliniai, dantų skausmas, su dantimis susijęs karščiavimas. Dėl atvykimo pas odontologą konsultuojamasi telefonu ir atvykstama tik sutartu laiku. Šiuo metu veikia atskira odontologijos skyriaus registratūra. Registratūroje dirba gydytoja, kuri teikia konsultacijas telefonu ir nustato būtinosios pagalbos atvejus. Būtinąją pagalbą teikia gydytojai, kurie dirba pagal patvirtintą grafiką. (Tęsinys 2020 04 08 laikraštyje)