Aktualijos

Pirmosios nuotolinio mokymo dienos: strigo programos, vaikams nelengva perprasti sistemą

Rasa MILERYTĖ. Kovo 30 dieną po netikėtų dviejų savaičių atostogų vaikai grįžo jau į kitokią mokymosi aplinką – visos Lietuvos mokyklos perėjo prie nuotolinio ugdymo. Utenoje, kaip ir visur kitur, iki karantino pabaigos ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis, vidurinis, formalusis, profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos vyks prie kompiuterių ekranų. Dar gerokai iki kovo 30-osios ugdymo įstaigos ruošėsi šiai naujovei, o studentai, moksleiviai ir tėvai nerimavimo – kaipgi viskas vyks?
Itin svarbu mokinių sąmoningumas
Utenos Krašuonos progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas „Uteniui“ sakė, kad ruoštis nuotoliniam ugdymui mokykla pradėjo jau prieš savaitę: buvo pasirinkta mokymosi programa, testuojama, ar viskas veikia, sudarytas tvarkaraštis. Vaikai, kurie neturėjo kompiuterių, buvo jais aprūpinti, dar keli vaikai neturi interneto ryšio – laukiama, kol iš Vilniaus bus atvežti modemai. Direktorius patikino, kad už kompiuterius ir internetą tėvams nereikės mokėti.
Visgi aprūpinti darbo priemonėmis, pasak R. Gruodinsko, menkiausia problema. Kur kas sudėtingiau užtikrinti, kad vaikai bus dėmesingi ir klausys mokytojų. (Tęsinys 2020 04 08 laikraštyje)