Aktualijos

Dviračių žygyje „Mink į Vyžuonas“ – gera nuotaika, dainos ir pakeliui suskaičiuoti gandrai

Rasa MILERYTĖ

„Smagu, kad vyksta tokie renginiai kaip „Mink į Vyžuonas“, kurie yra išskirtiniai savo skleidžiama gėrio, tolerancijos, pagarbos vienų kitiems dvasia. Šiemet su dukryte šioje akcijoje dalyvavome jau šeštą kartą, dalyvausime ir ateityje. Tikiuosi, kad kitąmet prie minančių dviračiu į Vyžuonas prisijungs dar daugiau žmonių, nes tai proga pabūti tarp bendraminčiu, pasimėgauti gamta, grynu oru ir produktyviai praleisti laiką“, – viliasi Renata Banevičienė, akcijoje „Mink į Vyžuonas“ dalyvavusi jau šeštą kartą. Tokiais pozityviais komentarais dalijasi ir kiti jau tradiciniu tapusio dviračių žygio dalyviai, liepos 31-ąją mynę nuo pat Utenos iki Mažosios kultūros sostinės Vyžuonų.


Jauniausiam dalyviui – vos metukai
Šiemet sveiką gyvenimo būdą propaguojanti akcija vyko jau septintą kartą: spontaniškai sugalvota žmones jungianti šventė tapo neatsiejama kai kurių gyvenimo dalimi. Šią šventę sumanė tuometinis Vyžuonų seniūnas šviesaus atminimo Audrius Remeikis. Prieš kurį laiką Utenos vicemeras Vitalijus Šeršniovas žadėjo, kad šiųmetė akcija, skirta A. Remeikiui atminti, bus išskirtinė.
Taip ir įvyko: po tradicinio renginio pirmą kartą suorganizuotas „MTB maratonas Vyžuonos 2021“, vykęs specialia 12 kilometrų trasa ir sulaukęs didelio susidomėjimo. Šioje trasoje jėgas išmėgino per 80 dalyvių. Tikimasi, kad tai irgi taps tradiciniu renginiu, vykstančiu dažniau nei kartą per metus.
Na o nuo Utenos iki Vyžuonų, kaip informavo Vyžuonų seniūnė Jolita Bučelienė, mynė 98 dviratininkai. Jauniausiam „dviratininkui“ – vos metukai, vyriausiam – 69-eri.

Tęsinį skaitykite 2021 08 07 „Utenyje“