Aktualijos

Nekilnojamojo turto kainų šuoliai iškreipė nusistovėjusią tvarką

Genovaitė Šnurova

Ilgą laiką uteniškiams sunkiai sekdavosi parduoti 3–4 kambarių butus, ypač jei jie ketvirtame ar penktame namo be lifto aukšte. Tas pat ir su dideliais privačiais namais, vadinamosiomis pilimis. Užtat 1–2 kambarių butus pavykdavo parduoti be jokių problemų. Netgi aukštas nesvarbus. Tiesa, buvo vengiančių įsigyti butą pirmame arba penktame namo aukštuose, bet ir jie neužsistovėdavo nenupirkti.
Kasmet po keletą nedidelių butų, kurie dažniausiai tapdavo socialiniu būstu mažas pajamas gaunantiems Utenos rajono gyventojams, nupirkdavo savivaldybė. Šiemet kažkodėl yra kitaip: ne vieną kartą mačiau savivaldybės administracijos skelbimus, kad pirktų du dviejų kambarių butus. Po kurio laiko tokie skelbimai būdavo kartojami.
Kodėl? Pasirodo, niekas jų savivaldybei nesiūlo, nors tokio dydžio parduodamų butų Utenoje tikrai yra. Irgi įdomu kodėl. Smalsumas nugalėjo: paskambinau Utenos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjai Danutei Šimonėlienei ir viską sužinojau.
„Taip, skelbimus kartojame, nes jokių pasiūlymų nesulaukėme, – patvirtino vedėja. – Ir patys skambiname tiems, kurių skelbimus apie parduodamus mums reikalingo dydžio butus pamatome laikraščiuose arba internete. Visais atvejais išgirstame tą patį atsakymą: pavėlavote, jau parduotas. O jeigu pasitaiko toks atvejis, kad butas dar neparduotas, jo savininkai, sužinoję, jog esame iš savivaldybės, tiesiai šviesiai pareiškia, jog mums savo buto neparduos. Kodėl? Ogi todėl, kad būtent dabar labai išaugo nekilnojamojo turto kainos, todėl pirkėjai moka tiek, kiek pardavėjas paprašo. Kartais sužinojus parduodamo buto kainą, net sunku patikėti, kad tai tiesa…

Tęsinį skaitykite 2021 08 07 „Utenyje“