Aktualijos

Duris atveriančioje kalėdinėje krautuvėlėje – vietinių gamintojų produkcija

Rasa MILERYTĖ. Artėjant didžiosioms metų šventėms viešosiose erdvėse vis dažniau pasirodo skatinimai Kalėdų dovanas šiemet pirkti iš vietinių, savo miesto, gamintojų, taip jiems padedant šiuo sudėtingu laikotarpiu. Tokios solidarumo akcijos imasi ir uteniškiai: Utenos verslo informacijos centro ir Utenos darbdavių asociacijos iniciatyva kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ pradeda veikti kalėdinė krautuvėlė, kurioje galima įsigyti vietinių smulkiųjų verslininkų, amatininkų ir „Taurapilio“ rezidentų gaminių.
Utenos verslo informacijos centro direktorė Irina Šeršniova sakė, kad tokia idėja kilo svarstant, kaip padėti vietos amatininkams, kurie dėl karantino nebeturi galimybės prekiauti savo gaminiais.
„Deja, ne visiems, prasidėjus pandemijai, pavyko prisitaikyti prie dabartinės situacijos. Šiuo metu judėjimas ir pirkimas yra labai apriboti. Galvojome, ką galime padaryti, kad padėtume smulkiajam verslui ir klientams surasti vieniems kitus“, – apie krautuvėlės atsiradimą pasakojo I. Šeršniova.
Pasak Utenos verslo informacijos centro direktorės, apribojus apsipirkimą fizinėse prekyvietėse, suaktyvėjo elektroninės prekybos sektorius. Deja, ne visi amatininkai turėjo galimybę susikurti elektronines parduotuves.
Su problemomis susiduria ne tik smulkieji gamintojai, anksčiau savo produkciją galėdavę parduoti įvairiose mugėse ar asmeninėse fizinėse parduotuvėse, bet ir žmonės, kurie, artėjant šventėms, ieško dovanų artimiesiems, bičiuliams, kolegoms. Karantino metu įprastomis sąlygomis veikia tik didieji prekybos centrai, tad vienintelės išeitys – arba dovanoms rinktis masinės gamybos prekes, kurios dažnai nepigiai atsieina, arba apsipirkinėti elektroninėse parduotuvėse, bet pastarasis būdas ne visiems patogus ir priimtinas. (Tęsinys 2020 12 02 laikraštyje)