Aktualijos

Kartas sujungianti „Vieversa“

Rasa MILERYTĖ

Daugiau nei 40 metų šokių ir dainų ansambliui „Vieversa“ vadovaujanti Roberta Macelienė skaičiuoja, kad per tuos metus ansamblyje šoko apie 500 vaikų. „Vieversa“, pasak ansamblio vadovės, yra didelė ir graži gentis, kurią jungia ne tik šokis, bet ir bendras laisvalaikis, požiūris į gyvenimą, pagarba tautinei kultūrai. Šiemet „Vieversa“ atsisveikino su septyniais jaunuoliais ir, nors karantinas trukdė dalyvauti įprastose repeticijose, visgi šie metai džiugino konkursuose užimtomis aukštomis vietomis.

Vasaros pradžia – svarbus metas abiturientams. Jie baigia mokyklas, laiko egzaminus, renkasi studijas. Vasaros pradžioje tenka atsisveikinti ir su „Vieversos“ nariais. Kokia yra toji karta, kurią šiemet išlydėjote?

Šiemet „Vieversą“ paliko septyni abiturientai. Visi „Vieversos“ vaikai yra ypatingi. Ypatingi tuo, kad domisi tautiniu menu, kuris dabartinei kartai jau atrodo nelabai priimtinas. „Vieversos“ vaikams, kurie pradeda šokti nuo trejų, nuo ketverių metukų, tautinis menas tampa svarbus, užima garbingą ir rimtą vietą jų gyvenime. Jie žino, kad reikia gerbti tautinį kostiumą, koks jis prabangus, koks gražus, įspūdingas. Jie supranta ir puoselėja tautinį meną, o tai – labai svarbu, nes iš to mes kilome ir tai yra mūsų šaknys.

Tęsinį skaitykite 21 06 16 „Utenyje“