Aktualijos

Utenos sveikatos įstaigų vadovai išsklaidė nepagrįstus tarybos narių nuogąstavimus

Vytautas KAZELA. Lapkričio 26 dienos Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje buvo išnagrinėta 30 kausimų – daugiausia dėl žemės arba turto mokesčių lengvatų. Vienų prašymai tenkinti, kitų atmesti. Tačiau rajono bendruomenei tai mažai įdomu.
Posėdžio pabaigoje buvo išklausyta Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro ir Utenos ligoninės vadovų informacija apie COVID-19 Utenos rajone. Vadovai atsakė ir į jiems pateiktus tarybos narių klausimus. Utenos PSPC direktorius Edvinas Ašoklis išsamiai pristatė centro veiklą pandemijos metu ir kylančius iššūkius. Dirbama rimtai, laiku reaguojant į problemas skubiai priimami atsakingi sprendimai.
Tarybos nariai nerimavo, ar atsiradus vakcinai poliklinika bus pajėgi susidoroti su norinčių skiepytis srautais. „Neabejoju, kad mes sugebėsime susitvarkyti. Turime sukaupę nemažai patirties skiepijimo srityje. Šiais metais ir nuo gripo skiepijosi kur kas daugiau žmonių. Svarbiausia, kad kuo greičiau vakcina atsirastų. Visos mūsų slaugytojos, dirbančios Utenos PSPC, visos slaugytojos, dirbančios kaimo medicinos punktuose, turi licencijas, kurios leidžia skiepyti rajono gyventojus. Neabejoju, kad mes sugebėsime darbą organizuoti taip, kad nekils jokių nesklandumų. Gali būti, kad farmacininkai susidurs su vakcinos pristatymo problemomis, nes, kiek dabar žinome, vakcina turės būti transportuojama 70 laipsnių šaltyje. Bet tai jau ne mūsų, o daugiau farmacininkų problema. Jei tik reikės, mes ir į namus pas žmogų nuvažiuosime ir jį paskiepysime“, – padėtį apibūdino E. Ašoklis. (Tęsinys 2020 12 02 laikraštyje)