Aktualijos

Didžiausias muziejaus turtas – čia dirbantys žmonės

Artėja labai svarbi data Utenos krašto muziejui. Lapkričio pabaigoje jam sukanka devyniasdešimt metų. Muziejaus etatų sąraše (kartu su filialais) – aštuoniolika žmonių. Lilija Jovarienė muziejui vadovauja jau beveik dvidešimt metų. Šventės išvakarėse Vytautas Kazela kalbasi su Utenos krašto muziejaus direktore apie tai, kuo gyvena kolektyvas, apie ateities planus ir vizijas.

Kuo pasikeitė muziejus per tuos beveik dvidešimt metų? Turiu mintyje ne tik patalpas, eksponatus, bet ir pačią misiją.
Žinoma, pasikeitė. Pirmiausia mes tapome turtingesni – mūsų fonduose šiuo metu apie 70 tūkstančių eksponatų. Mūsų misija – rinkti, kaupti ir parodyti. Keisčiausia, kad šis turtas anksčiau nebuvo vertinamas. Lietuvoje įvyko ne vienas gaisras, ne viena vagystė, o eksponatų saugotojai net negalėjo nurodyti dingusių daiktų vertės. Mes jau kuris laikas dirbame šį darbą. Bandome nustatyti tikrąją jų vertę. Tai nėra taip paprasta, bet mes žinome panašių eksponatų rinkos kainą.
Ne mažesnis darbas – skaitmeninimas. Yra LIMIS sistema. Mes esame prisijungę prie jos. Aišku, pirmiausia reikėjo išmokti, kaip tai daryti. Imame kiekvieną eksponatą, įtraukiame jį į inventorines knygas ir kartu skaitmeniname. Jau turime suskaitmeninę per tris tūkstančius vertingiausių eksponatų. Tai patogu ir žmonėms. Jiems nereikia aklai kažko ieškoti.

Tęsinį skaitykite 2019 11 20 „Utenyje“