Aktualijos

„Alio, močiute, patekau į bėdą“ ir kiti sukčių metodai

Rasa MILERYTĖ

Norinčiųjų nesąžiningai pasipelnyti nesustabdys nei gresiančios bausmės, nei juo labiau moralinės dilemos. Pasak Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjų, sukčiai sugalvoja vis naujų būdų, kaip išvilioti svetimus pinigus, o aukomis tampa ne tik senyvo amžiaus, bet ir jaunesni asmenys. Nors tariamų gydytojų ar policininkų skambučiais žmonės patiki rečiau, virtualioje erdvėje sukčiautojams atsiveria plačios galimybės.

Vyresnio amžiaus žmonės patiklūs – atskleidžia
asmeninius duomenis

Kaip teigė Utenos apskrities VPK Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Egidijus Rožė, melagingi pranešimai apie į nelaimę patekusį artimąjį – vis dar vienas mėgstamiausių sukčių metodų. Kartais apgavikai prisistato netgi ne neva padėti norinčiu tarpininku, bet pačiu nukentėjusiu artimuoju, o stresinėje situacijoje atsidūręs nusikaltėlių taikinys patiki. Pareigūnai apgailestauja, kad nors žiniasklaida yra nušvietusi daug tokių atvejų, žmonės vis dar pamiršta, jog nei policijos pareigūnai, nei medikai, nei kitų institucijų atstovai niekada neprašytų suteikti prieigos prie elektroninės bankininystės paskyros ar perduoti grynųjų pinigų.
Pasidomėjus, iš kur sukčiai gauna telefono numerį ir kitus duomenis, pareigūnai sako, kad tam pasitarnauja senosios telefonų knygos, kur šalia numerio nurodyta ne tik vardas bei pavardė, bet ir tikslus gyvenamosios vietos adresas. O apie turimus giminaičius žmonės labai lengvai išsiduoda patys.

Tęsinį skaitykite 2019 11 20 „Utenyje“