Aktualijos

Atvažiavęs į Uteną jaučiasi lyg niekur nebūtų išvykęs

Gimę Utenoje…

Aidenas Malašinskas – Lietuvos rankininkas, nacionalinės rinktinės žaidėjas. Šiuo metu atstovauja Ukrainos, Zaporožės miesto, rankinio klubui „Motor“. Didžiąją laiko dalį ten ir gyvena. Kai būna Lietuvoje, gyvena Klaipėdoje.
Svarbiausi apdovanojimai ir pergalės: trejus metus iš eiles buvo išrinktas geriausiu Lietuvos rankininku, šiais metais su Lietuvos rinktine pateko į Europos čempionato finalinį etapą, yra rezultatyviausias visų laikų nacionalinės Lietuvos rinktinės žaidėjas. Du kartus su Kauno „Granito-Kario“ klubu tapo Lietuvos rankinio čempionu, vėliau išvyko žaisti į Ispaniją. Jau pirmaisiais savo metais aukščiausioje Ispanijos „Asobal“ lygoje buvo išrinktas geriausiu čempionato naujoku. Su Ispanijos „Logrono“ klubu iškovojo antrąją vietą šioje lygoje. Iš Ispanijos persikėlė rungtyniauti į Ukrainą. Su Ukrainos klubu ne kartą pateko į Čempionų lygos (aukščiausia rankinio lyga Europoje) aštuntfinalio etapą, taip pat ne kartą šioje lygoje buvo išrinktas geriausiu turo įžaidėju. Šiais metais Čempionų lygoje pirmą kartą buvo išrinktas viso sezono geriausiu įžaidėju. Su „Motor“ klubu tapo daugkartiniu Ukrainos čempionato, supertaurės ir taurės laimėtoju.


Turbūt mažai atsirastų prieštaraujančių tam faktui, kad žmones iš jaukių provincijos miestų ir miestelių į didmiesčius pašaukia naujų galimybių horizontai. Kas konkrečiai jus paskatino išvažiuoti iš Utenos?
Kai pagalvoju, tai net nežinau, ar reikėjo mane skatinti išvykti iš Utenos. Baigiau vidurinę mokyklą ir sumaniau stoti į universitetą. Svarbu buvo ir tai, kad reikėjo mokslą derinti su sportu. Kai po kurio laiko paaiškėjo, jog rankinis tapo prioritetu, viskas pradėjo suktis aplink šią sporto šaką. Kitaip sakant, rankinis buvo ta priežastis, paskatinusi mane išvykti iš Utenos.

Tęsinį skaitykite 21 06 09 „Utenyje“