Aktualijos

Ar Užpalių dvaro rekonstrukcija duos proveržį turizmo srityje

Vytautas KAZELA. Ne kartą esu kalbėjęs, kad Utenos rajonas, turėdamas didžiulį turizmo potencialą, nesugeba jo išnaudoti. Ko reikia turistui? Įdomių lankomų objektų, gerai parengtų ir išreklamuotų maršrutų, nakvynės ir maitinimo vietų.
Įdomių lankytinų objektų mes tikrai turime, tik kažkodėl visaip stengiamės juos nuvertinti. Noriu pakalbėti apie turizmo maršrutus ir kryptis. Manau, kad jau šiuo metu galime pradėti reklamuoti tris kryptis.
Pirmasis maršrutas – Utena–Daugailiai–Juknėnai–Tauragnai–Aukštaitijos nacionalinis parkas. Lankomi objektai – Utenos fontanas, kankinio Mečislovo Reinio gimtinė (M. Reinys gimė 1884 m. vasario 5 d. Madagaskaro vienkiemyje, Daugailių parapijoje. Madagaskaras yra už 4 km nuo Daugailių, prie kelio Daugailiai–Rokiškis. Mečislovo tėvai – Jeronimas Reinys ir Julijona Mališauskaitė. Mečislovas buvo jauniausias vaikas šeimoje. Namas, kuriame gimė ir augo būsimasis arkivyskupas, statytas 1871–1982 m. Medinė lentelė su išpjaustyta šia data pritvirtinta prie namo, verandos pusėje. M. Reinys – Lietuvos užsienio reikalų ministras, Vilkaviškio vyskupas, Vilniaus arkivyskupijos valdytojas, kankinys. Mirė 1953 m. lapkričio 8 d. Vladimiro kalėjime.), šv. Antano Paduviečio bažnyčia Daugailiuose, Antano ir Motiejaus Miškinių literatūrinė-etnografinė sodyba Juknėnuose, poilsis Tauragnuose prie giliausio Lietuvoje Tauragno ežero, ekskursijos į Aukštaitijos nacionalinį parką aplankant Šeimaties sentikių cerkvę, etnografinius Šuminų ir Strazdų kaimus, Kirdeikius, Ladakalnį ir Ginučių piliakalnį bei pačius Ginučius. Apgyvendinti ir organizuoti maitinimą būtų galima senosios mokyklos pastate įsikūrusiuose svečių namuose. (Tęsinys 2020 11 07 laikraštyje)