Aktualijos

Ar darbo rinka atvira visiems?

Rasa MILERYTĖ

Utenoje vykusiame susitikime, skirtame aptarti neįgaliųjų įsidarbinimo galimybes, dalintasi ne tik gražiomis istorijomis. Istorijos, kuriomis dalijosi neįgalieji, atskleidė, kad, nepaisant esamų galimybių, negalią turintiems žmonėms vis dar sunku įsidarbinti. Ir dėl kai kurių darbdavių požiūrio, ir dėl nepakankamai neįgaliųjų teises užtikrinančios Užimtumo tarnybos.

Lapkričio 17 d. į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką rinkosi neįgalieji, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Užimtumo tarnybos atstovai, darbdaviai, savivaldybės atstovai, politikai. Susitikimo tikslas – pasidalyti asmenų su negalia įdarbinimo patirtimis, diskusijos ir kontaktų užmezgimas. Tokio pobūdžio diskusijas Lietuvos neįgaliųjų draugija jau yra organizavusi Kaune ir Marijampolėje.
„Tikimės sulaukti gerų pasiūlymų ateičiai, kad neįgalieji surastų savo vietą gyvenime“, – sveikindamas susirinkusiuosius, kalbėjo Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas.
Po pirmininko žodžio Lietuvos užimtumo tarnybos Utenos skyriaus įdarbinimo specialistės, atvejo vadybininkės Lina Gaulienė ir Lolita Lauciuvienė pristatė neįgaliesiems teikiamas paslaugas: įdarbinimą su pagalba, profesinę reabilitaciją, mokymosi ir kitas paramos galimybes.

Tęsinį skaitykite 2022 12 03 „Utenyje“