Aktualijos

Policija praneša – saviizoliacijoje uždaryti asmenys girtauja ir niokoja patalpas

Utenos aps. VPK informuoja, kad iš užsienio grįžę asmenys, priverstinai karantinuojami savivaldybių paskirtose patalpose, ne tik nesilaiko saviizoliacijos reikalavimų, tačiau girtuokliauja, triukšmauja ir niokoja turtą patalpose.
Kovo 27 d. (penktadienį) Molėtų r. PK pareigūnai gavo pranešimą iš viešbučio savininkės, kad asmenys, uždaryti priverstinei saviizoliacijai viešbutyje „Gerugnė“ Molėtuose, nederamai elgiasi kambario balkone: galimai vartoja alkoholį, triukšmauja. Molėtų r. PK Reagavimo skyriaus policijos pareigūnai, nuvykę į minėtą vietą, viešosios tvarkos pažeidimo tuo metu nenustatė.
Tačiau kovo 28 d. (šeštadienį) apie 10 val. vėl buvo gautas pranešimas, jog pastebėta, kad iš viešbučio „Gerugnė“ išėjo asmuo, kuriam yra paskirta priverstinė saviizoliacija savivaldybės numatytose patalpose. Į įvykio vietą nuvykę Molėtų r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnai sutiko asmenį, stovintį šalia viešbučio. Vaikinas neneigė, kad pažeidė saviizoliacijos reikalavimus, ir paaiškino, kad buvo parduotuvėje nusipirkti alkoholinių gėrimų. Policijos pareigūnai vaikinui paaiškino priverstinės izoliacijos reikalavimus: kad jam yra draudžiama pasišalinti iš viešbučio patalpų. Vaikinas prisipažino, kad tai žinojo, tačiau piktybiškai pasišalino iš paskirtos saviizoliacijos vietos. Dėl šio įvykio pareigūnų surinkta medžiaga bus perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui dėl LR Administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 45 straipsnio pažeidimo.
Įvykiai „Gerugnės“ viešbutyje tęsėsi ir kovo 29 d. (sekmadienį), vėl buvo gautas pranešimas iš viešbučio „Gerugnė“ savininkės. Savininkė įtarė, kad galimai suniokotas turtas, kambaryje, kuriame gyveno saviizoliaciją pažeidęs jaunuolis ir kitas asmuo. Kambaryje buvo girdėti triukšmas, galimai buvo girtuokliaujama. Nuvykę ir patekę į patalpą pareigūnai nustatė tyčinį turto sugadinimo ir sunaikinimo faktą. Buvo sudaužyta kambario gipso kartono siena. Padarytas nuostolis tikslinamas. Dėl šio įvykio jaunuoliams bus taikoma atsakomybė pagal LR ANK 115 straipsnį (tyčinis turto sunaikinimas ar sugadinimas).
Utenos aps. VPK per parą dėl saviizoliacijos ir karantino sąlygų nesilaikymo užregistruoja vidutiniškai iki 20 pranešimų, o per visą karantino laikotarpį užregistruota per 200 pranešimų.