Aktualijos

Piktavaliai vėl siaubė kapines, užkliuvo ir gėlių kompozicijos gatvėje

Rasa MILERYTĖ

Liepa prasidėjo neramiai. Liepos 2 dieną pastebėta, kad iš Užpalių gatvėje esančių karių kapinių nuo 35 kapų dingo 70 ramunių sodinukų. Uteniškiai piktinasi sunkiai paaiškinama nepagarba žuvusiems kariams ir spėlioja: nejaugi nuo svetimų kapų pavogtas gėles kažkas pasodins savo darželyje ar ant artimųjų kapų? O galbūt parduos?
Tai ne pirmas kartas, kai piktavalių akiratyje atsiduria kapinės. Paskutinę senųjų metų naktį Užpalių gatvėje esančiose stačiatikių kapinėse buvo išvartyti paminklai, išdraskytos gėlės. Pasak Utenos gyventojų, dažniausiai nedorėliai ne sistemingai nusiaubia visas kapines, o pasidarbuoja prie pavienių kapų: pavagia žvakes, gėlių puokštes. Uteniškė Reda sakė, kad nuolat dingdavo gėlės, prieš lapkričio pirmąją pasodintos Rašės kapinėse, todėl pastaraisiais metais moteris kapus puošia dirbtinėmis gėlėmis – jos sulaukia mažiau ilgapirščių dėmesio. Nuo kitos uteniškės artimųjų kapų ne sykį dingo ne tik gražesnės gėlės, bet ir didelės gražios žvakės.
Uteniškiai pasipiktinę, kad kai kuriems nėra nieko švento. Toks elgesys, pasak pašnekovų, pasibaisėtinas ir liudija apie absoliutų nužmogėjimą. „Kaip ranka pakyla imti kažką nuo kapo? Tai padarė ne žmogus, o tuščios sielos beširdis padaras. Kad rankos nudžiūtų už tokius darbus. Labai nedoras poelgis“, – tokiomis mintimis dalijosi uteniškiai.
Tą pačią dieną pastebėta, kad nedorėliai pasidarbavo ir A. Baranausko gatvėje – suniokojo du gėlių lovelius, puošusius tiltą. Utenos miesto seniūnės pavaduotoja Danutė Inčirauskienė patvirtino, kad panašių tvarkos pažeidimų pasitaiko dažnai.

Tęsinį skaitykite 2020 07 11 „Utenyje“