Sportas

Lietuvos bei Latvijos ralio sezonas bus vainikuotas Utenoje

Rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis vyksiantis „Samsonas Rally Utena 2023” tai ne tik Lietuvos automobilių ralio bei ralio sprinto čempionatų finalinis akordas, bet ir Latvijos ralio čempionato paskutinysis etapas, tad būtent čia, begaline ralio istorija apsuptoje Utenoje, spręsis būsimų Lietuvos bei Latvijos čempionų likimas.

Šį rudenį „Samsonas Rally Utena 2023” organizatorių komanda dalyviams pasiūlys 14 nuostabių Utenos, Anykščių bei Molėtų rajonuose esančių greičio ruožų, kurių daugelis buvo važiuoti tik prieš dešimtmetį ar net seniau. Dėl ypatingo šio regiono reljefo keliai pasižymi techniškumu bei natūralių tramplynų gausa, o tai nepalieka nė vieno abejingo stebinčio šį be galo greitų automobilių spektaklį. Taip pat pirmosios ralio dienos bei šeštadienio vakaras bus vainikuotas ypatingu naktiniu greičio ruožu Utenos miesto gatvėmis, kuriame žiūrovai galės išvysti naktinių žibintų, iki raudonumo įkaitusių stabdžių diskų bei iš išmetimo vamzdžių besiveržiančių liepsnų žaismą. Į Uteną atvykę renginio svečiai bei patys uteniškiai bus pamaloninti ne tik įtraukiančiu serviso parku, bet ir pramogine dalimi, kurioje sau ką nors įdomaus ras kiekvienas žiūrovas. Praeitais metais gausiausiomis tapusios „Samsonas rally Utena” varžybos ir šiemet sieks šio titulo, o tą padaryti padės būrys užsienio svečių, tad konkurencija „Samsonas Rally Utena 2023” bus maksimali.

Į „Samsonas Rally Utena 2023” atvykusios komandos nuo penktadienio tvarkysis visus techninius bei administracinius formalumus, o ekipažai atliks be galo svarbią ralyje užduotį – susirašys greičio ruožus. Nuo šeštadienio ryto lenktynininkai išbandys savo techniką testiniame greičio ruože, o pačios varžybos prasidės jau po pietų bei užsibaigs naktiniu greičio ruožu. Visa tai sudarys apie 40 kilometrų greičio ruožų. Sekmadienis – antroji ralio diena bus aktyvi nuo ankstyvo ryto iki vakaro, nes ekipažams teks įveikti dar apie 80 kilometrų lenktynių distancijos, kurios kilometražas per abi dienas sieks apie 120 kilometrų.

Dokumentacija pasirodys rugsėjo 4 dieną, o daugiau informacijos apie būsimas „Samsonas Rally Utena“ varžybas galima rasti www.samsonasrally.com bei „Facebook“.