Sportas

UTENOS „JUVENTUS“ IŠKOVOJO PERGALĘ ALYTUJE IR KYLA Į ANTRĄJĄ VIETĄ

Utenos „Juventus“ (13/6) komanda reabilitavosi po pralaimėjimo Šiauliuose ir šeštadienio vakarą išvykoje įveikė Alytaus „Dzūkijos“ (5/9) krepšininkus.
„Juventus“ Alytuje pergalę iškovojo rezultatu 92:76 (24:26, 20:22. 25:12. 20:16).
Po šios pergalės „Juventus“ komanda pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą. „Dzūkija“ savo ruožtu patyrė pirmąją nesėkmę po dviejų pergalių iš eilės ir šiuo metu užima devintąją vietą. Trečiadienį alytiškiai nesunkiai susitvarkė su Panevėžio „Lietkabeliu“.
Į pergalę Utenos ekipą Alytuje vedė gynėjai Bryantas Crawfordas ir Vaidas Kariniauskas. Amerikietis sužaidė vieną geriausių šio sezono mačų ir pelnęs 21 tašką, atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus tapo naudingiausiu komandos žaidėju su 25 balais.
Puikiai uteniškių žaidimui dirigavo V. Kariniauskas, kuris pats pelnė 19 taškų ir pridėjo 7 rezultatyvius perdavimus. Antroje mačo pusėje po varžovų krepšiu ėmė dominuoti centras Mindaugas Kupšas, pelnęs 21 tašką ir sugriebęs 6 taškus.
Pirmoji rungtynių dalis priklausė šeimininkams. „Dzūkija“ per pirmuosius du kėlinius pelnė 48 taškus, varžovams leisdami pelnyti 44.
Vis dėlto Žydrūno Urbono kariauna pradėjo gerinti žaidimą būtent antroje mačo dalyje, kur po trečiojo kėlinio turėjo jau 9 taškų pranašumą.
Ketvirtojo kėlinio pradžioje intriga Alytaus komandos namų arenoje ėmė blėsti, nes svečiai skaičiavo jau 14 taškų pranašumą, o rimčiau pasipriešinti ir grįžti į rungtynes „Dzūkija“ nebespėjo. Prasidėjus paskutinei mačo minutei alytiškiai atsiliko devyniais taškais, tačiau Utenos ekipa pelnė septynis taškus be atsako ir iškovojo nesunkią pergalę.
Alytaus ekipa rungtyniavo turėdama devynis krepšininkus, likę komandos žaidėjai negalėjo rungtyniauti dėl koronaviruso išplitimo. Šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Paolo Marinelli, Artūras Jomantas ir Giedrius Staniulis. Visi šie trys žaidėjai surinko po 11 naudingumo balų.
Uteniškiai šiose rungtynėse geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių, taip pat taikliau atakavo. „Juventus“ blokavo šešis varžovų metimus, o tuo metu šeimininkai – vieną.
„Dzūkija“: P. Marinelli 11 ir G. Staniulis po 11, , A. Jomantas 9, Kristupas Žemaitis 3 (5 atk, kam., 6 rez. perd.).
„Juventus“: B. Crawfordas 21, M. Kupšas 21, V. Kariniauskas 19.