Puslapis moterims

Obuoliai tinka ir pyragams, ir salotoms

Kitados obuoliai buvo laikomi stebuklingais vaisiais, suteikiančiais jėgų ir pailginančiais jaunystę. Dabar obuoliai rekomenduojami kaip dietinis maistas iškrovos dienomis, iš jų gaminamos gydomosios arbatos ir tepalai. Obuoliai reguliuoja medžiagų apykaitą, gydo diabetą ir nutukimą. Saldūs vaisiai rekomenduojami sergant podagra, inkstų ir tulžies pūslės akmenlige. Specialistai kiekvienam žmogui pataria per metus suvalgyti ne mažiau negu 35 kg obuolių. Nors šiemet obuolių sezonas nebuvo itin gausus, vieną kitą obuolį skaniam gaminiui tikrai rasite.

Nepakartojamas obuolių pyragas

Teigiama, kad tokiu obuoliu pyragu savo svečius vaišindavo rusų poetė Marina Cvetajeva. Saldžiarūgštis, gaivus, drėgnas pyragas nepalieka abejingų, o jam iškepti nereikia jokių ypatingų įgūdžių. Tačiau iš anksto nusiteikite, kad paragauti šio pyrago galėsite tik kitą dieną – jis turi atvėsti ir sustingti. Šis pyragas gali pastovėti keletą dienų – jis vis dar bus toks pat skanus, o gal net skanesnis. Tik laikykite jį šaldytuve. Reikės: 1 kg obuolių (rūgščių, tvirtų). Tešlai reikės: 250 g miltų, 100 ml grietinės, 150 g lydyto sviesto, 0,5 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių. Kremui reikės: 200 ml grietinės, 1 didesnio arba dviejų mažesnių kiaušinių, 220 g cukraus, 2 valgomųjų šaukštų miltų. Gaminimas: tešlai sumaišykite visus ingredientus. Išklokite ja torto formą nuimamais kraštais, išteptą sviestu ir apibarstytą miltais. Suformuokite bortelį. Kol ruošite įdarą, laikykite pyrago pagrindą šaldytuve. Obuolius nulupkite ir supjaustykite. Pjaustykite plonesniais griežinėliais nei bet kokiam kitam pyragui. Obuolių griežinėlius suverskite ant tešlos. Suplakite kremui skirtus ingredientus ir užpilkite ant obuolių. Pyragą kepkite maždaug 50–60 minučių (priklausomai nuo storio) 180 laipsnių temperatūroje. Kai atauš, dėkite į šaldytuvą ir palaikykite bent keletą valandų. Skanaukite su arbata ar kava.

Kepti obuoliai su varške ir riešutais

Reikės: 4 obuolių, 180 g varškės, 1 šaukšto grietinės, 1 šaukšto medaus, saujos razinų, saujelės mėgstamų riešutų, šaukštelio cinamono. Gaminimas: obuolius nuplaukite ir nupjaukite viršūnėles. Obuolių vidų atsargiai išskobkite. Patogiausia skobti mažu šaukšteliu. Obuolių odelę šiek tiek pabadykite šakute, kad kepant nesutrūkinėtų. Įdarui varškę ištrinkite su grietine ir medumi. Įdėkite razinas ir išmaišykite. Varškės mase įdarykite obuolius ir juos sudėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Kepkite iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 minučių. Kol kepa obuoliai, dubenėlyje sumaišykite pasmulkintus riešutus, medų ir cinamoną. Ant iškepusių obuolių užbarstykite riešutus, o tada belieka imti ir skanauti. Beje, jeigu mėgstate saldžiau, iškepusius obuolius dar galite apšlakstyti trupučiu skysto medaus.

Salotos su obuoliais

Reikės: 1 didelio saldžiarūgščio obuolio, 1 morkos, šaukštelio medaus, pusės citrinos sulčių, 5 džiovintų datulių, petražolių, baziliko, sėmenų aliejaus. Gaminimas: morką sutarkuokite burokine tarka, obuolį – irgi, bet jį tarkuokite paruošę kitus ingredientus, kad nespėtų patamsėti. Morkos ir obuolio turi būti maždaug po lygiai. Datules supjaustykite smulkiais gabaliukais, petražoles – kuo smulkiau. Atskiroje lėkštutėje pasigaminkite padažą: sumaišykite medaus šaukštelį, aliejaus šaukštelį, citrinos sultis. Viską gerai išplakite. Morką, obuolį, datules ir petražoles su baziliku sudėkite į indą ir išmaišykite. Užpilkite padažą.