Mūsų sveikata

Vaikščiojimas basomis – nemokamas pėdų masažas: kaip basomis vaikščioti taisyklingai

Vaikščiojimą basomis būtų galima pavadinti savotiška modernaus gyvenimo prabanga. Nuo pirmųjų žingsnių esame lengvai „įkalinami“ avalynėje, mūsų pėdos pamažu prisitaiko prie tokių sąlygų, o basomis dažniausiai vaikštome vos keletą dienų per metus, ilsėdamiesi prie jūros ar ežerų.
Gydymą per pėdas pirmasis apie 1900 metus raštu paminėjo amerikiečių gydytojas Viljamas Ficdžeraldas. Jam buvo žinoma, kad Centrinės ir Šiaurės Amerikos čiabuviai nuo seniausių laikų gydydavo įvairius negalavimus stimuliuodami pėdose esančius aktyvius organizmo taškus. O kas gali geriau juos stimuliuoti, nei vaikščiojimas basomis įvairiais paviršiais.
Šiandien vaikščiojimui basomis pagyrų negaili ir medikai, ir vaistininkai, ir natūralios medicinos šalininkai. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Astos Budreckienės, vaikštant basomis skirtingais paviršiais yra veikiamos pėdose esančios nervų sistemos zonos, iš kurių pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvina visą žmogaus organizmo imuninę sistemą.
„Toks natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą, pagerėja kraujo ir limfos cirkuliacija, tampa paslankesni galūnių sąnariai, atpalaiduojamos pavargusios pėdos, užplūsta lengvumo pojūtis, be to, ir pėdų oda tampa švelni“, – vaikščiojimo basomis privalumus vardija vaistininkė. (Tęsinys 2020 09 09 laikraštyje)