Mūsų sveikata

Neskubėkite į vaistinę

Ko gero, kiekviena šeimininkė, turinti nors nedidelį gabalėlį žemės, pati užsiaugina petražolių. Tik ne visos žino, jog tai ne vien prieskonis, bet ir puikus vaistas.
Inkstų akmenligė – tai liga, kurios metu inkstų taurelėse, geldelėse susidaro akmenų. Tai gana dažna lėtinė liga, todėl ilgą laiką jokių simptomų gali nebūti. Tačiau esant dideliam akmeniui inkste gali pamausti juosmenį, ypač sunkiau padirbėjus, pasilanksčius, išgėrus alkoholio. Esant nedideliems akmenukams, jiems pajudėjus iš inksto į šlapimtakį, gali ištikti inkstų dieglio priepuolis. Todėl profilaktiškai reikėtų pasinaudoti šiuo receptu, kuris veikia kaip inkstų akmenligės prevencijos priemonė.
Jums tereikia turėti tik saują šviežių petražolių ir vandens. Sutrinkite petražolių lapus, įdėkite į puodą ir įpilkite vandens tiek, kad apsemtų. Mišinį virkite apie 10 minučių. Po to puodą nuimkite nuo ugnies ir leiskite atvėsti. Nuovirą perkoškite ir įdėkite į šaldytuvą. Vartoti reikėtų po vieną puodelį tris dienas. Reguliariai šį ciklą reikėtų kartoti du kartus per mėnesį.
Tuo metu, kai vartosite šį nuovirą, reikėtų gerti daugiau vandens. Tačiau šio gėrimo nerekomenduojama gerti nėščiosioms ir jau turintiems inkstų akmenų, nes ši priemonė gali juos „pajudinti“, o tai reiškia skausmus ir būtiną vizitą pas medikus.
Česnako lukštų panaudojimas
Česnako lukštų sudėtyje yra kvercetino. Tai augalų pigmentas, vadinamas flavonoidu. Jo daug yra obuoliuose, raudonuosiuose svogūnuose, arbatoje, raudonajame vyne. Jis turi daug gydomųjų savybių: padeda išvengti širdies kraujagyslių susirgimų, stiprina imunitetą, veikia kaip onkologinių susirgimų prevencijos priemonė. Kvercetinas lemia kraujagyslių būklės gerėjimą, padeda mažinti kraujo spaudimą.
Česnako lukštuose esančios medžiagos taip pat pasižymi cukraus kiekį kraujyje mažinančiomis savybėmis. Vieną valgomąjį šaukštą susmulkintų baltų česnakų lukštų suberkite į stiklinę, užvirinkite vandenį ir jam šiek tiek pravėsus užpilkite stiklinėje esančius česnako lukštus. Tuomet visiškai atvėsinkite. Per dieną rekomenduojama išgerti 3–4 stiklines tokio antpilo. Pasak liaudies medicinos žinovų, toks antpilas teigiamai veikia ne tik širdies, bet ir inkstų veiklą. (Tęsinys 2020 09 09 laikraštyje)