Mūsų sveikata

Prasidėjus mokslo metams vaistininkai primena nepamiršti ir vaistų nuo kirminų

Prasidėjus mokslo metams į vaistininkus kreipiasi vis daugiau tėvų su pačiais įvairiausiais klausimais. Anot sveikatos specialistų, vasaros pabaiga – tinkamas laikas pagalvoti ne tik apie imuniteto palaikymą, bet ir per vasarą užklupusias nemalonias problemas.
Sąsiuviniai, kuprinė, nauji rašikliai – tai tik keletas dalykų, apie kuriuos galvojama prieš mokslo metų pradžią. Vis dėlto vaistininkai primena, kad reikėtų rūpintis ne tik kuprinės turiniu, bet ir gera mokinių savijauta.
Vaistininkė Miglė Kazakevičienė teigia, kad prevenciškai kiekvienais metais privaloma patikrinti vaikų sveikatą, todėl visa tai įvertins gydytojas, o jeigu pastebės sveikatos sutrikimų, prireikus paskirs ir gydymą, tačiau yra žingsnių, kuriuos atlikti namuose gali ir patys tėvai.
Visų pirma, grįžus iš atostogų, po poilsio prie jūros, nakvynės svetimuose namuose, apartamentuose, reikėtų apsižiūrėti, ar neturite parsivežę „dovanų“ – utėlių. „Reikėtų kruopščiai apžiūrėti vaikų galvas. Sugrįžę namo praskirkite plaukus ir pasižiūrėkite, ar ant galvos odos, prie plaukų nėra prilipę juodų taškelių, nes tai gali būti glindos arba utėlės“, – įspėja „Eurovaistinės“ vaistininkė.
Jeigu vasarą vaikai leido kaime, sode ar tiesiog daug laiko dūkdavo lauke, glostė įvairius gyvūnus, pasak vaistininkės, turėjo didesnę tikimybę užsikrėsti įvairiais parazitais, kirmėlėmis, todėl prevenciškai naudinga vartoti vaistų nuo kirmėlių. Šių vaistų dozavimas priklauso nuo kūno svorio, todėl dėl vartojimo rekomenduojama pasikonsultuoti su vaistininku.
Rudens pradžia – tinkamas laikas daugiau dėmesio skirti ir savo imunitetui. „Nors ir vasarą daug laiko buvome saulėje, nereikėtų pamiršti vitamino D profilaktinių dozių; vaikams iki 10 metų rekomenduojama vartoti 1000–2000 TV. Taip pat prisiminti vitaminą C, kitus antioksidantus, galima rinktis ir imuniteto stimuliatorius, pavyzdžiui, ežiuolės preparatus, įvairius bioflovanoidus, jų yra ir lašiukų pavidalu. Jeigu vaikai valgo nedaug sezoninių gėrybių, naudingi ir multivitaminai“, – pataria M. Kazakevičienė.
Gerai savijautai svarbu ir kasdieniai mokinukų įpročiai. Pasirūpinkite, kad prieš pamokas vaikai pavalgytų sveikus ir maistingus pusryčius, į dėžutę įdėkite užkandžių, taip ugdydami sveikesnius įpročius.
Po pamokų pasistenkite, kad vaikas skirtų laiko aktyviai veiklai – galbūt pasiūlykite lankyti sporto būrelį ar tiesiog kiekvieną vakarą išeikite kartu pasivaikščioti. Svarbu nepamiršti stebėti vaikų savijautą, kalbėtis su jais ir rasti laiko dienos įspūdžiams aptarti.
„Eurovaistinės“ vaistininkai linki į mokyklą sugrįžti sveikiems ir žvaliems:
•Pasirūpinkite imunitetu. Pats metas pradėti vartoti vaikams skirtus multivitaminus arba žuvų taukus.
•Po vasaros verta apžiūrėti, ar vaikai neturi utėlių, ir išgerti preparatų nuo kirminų.
•Atsinaujinkite. Pasibaigus atostogų ir kelionių sezonui, rytus pradėkite nauju dantų šepetėliu.
•Būkite saugūs. Turėkite apsauginių kaukių ir rankų dezinfekcinio skysčio.
•Valgykite sveikai. Į priešpiečių dėžutę visada įsidėkite šviežių vaisių arba uogų.
•Judėkite. Išsirinkite popamokinę veiklą, kuri padės vaikui daugiau judėti.
•Bendraukite, kalbėkite, kaip praėjo vaiko diena.