Mūsų gyvenimo spalvos

Žmogiškumo faktorius

Vytautas KAZELA

Kaip praneša karo analitikai, Ukrainoje prasidėjo naujas Rusijos puolimas. Iš esmės kitaip ir negalėjo būti. Vakarų pažadai aprūpinti Ukrainą vakarietiškais tankais, pasvarstymai apie galimybę nuo Rusijos agresijos kenčiančiai šaliai siųsti naikintuvų ir ilgojo nuotolio raketų paskubino šį procesą. Kodėl? Kad ir ką bekalbėtų Rusijos vadai ir vadukai – Rusija bijo vakarietiškos ginkluotės. Labai bijo. Todėl ir operacijos pradžia iš vasario pabaigos – kovo pradžios perkelta į vasario pradžią. Vakarietiški tankai prie fronto linijos gali pasirodyti po dviejų ar trijų mėnesių. Panašu, kad Rusija planuoja per tą laikotarpį „susitvarkyti“ su Ukraina arba bent jau „pasiekti savo tikslus“.
Kol bunkerinis Rusijos fiureris „mėgaujasi“ vienatve arba atstumtojo statusu, Ukrainos Prezidentas V. Zelenskis keliauja po Europą. Manote, kad tai nepavojinga? Dar ir kaip! Tačiau tai labai savalaikė kelionė. Rusijos puolimas prasideda, ir Ukrainai reikalingi šiuolaikiniai ginklai agresijai atremti. Puolančioji pusė visada patiria didesnių nuostolių negu tie, kurie ginasi. Rusų nuostoliai praėjusią savaitę pasiekė rekordines aukštumas – pirmadienį žuvo 1030 rusų kareivių. Kitomis savaitės dienomis – daugiau nei po devynis šimtus. Baisūs skaičiai.

Kol bunkerinis Rusijos fiureris „mėgaujasi“ vienatve arba atstumtojo statusu, Ukrainos Prezidentas V. Zelenskis keliauja po Europą. Manote, kad tai nepavojinga? Dar ir kaip! Tačiau tai labai savalaikė kelionė. Rusijos puolimas prasideda, ir Ukrainai reikalingi šiuolaikiniai ginklai agresijai atremti.

Tęsinį skaitykite 2023 02 15 „Utenyje“