Mūsų gyvenimo spalvos

Visų šalių diktatoriai vienijasi

Kartais Vakarų galingieji ganėtinai abejingai stebi tikrai pavojingus procesus ir susizgrimba tada, kai jau šaukštai būna po pietų. Vienas labai pavojingas šių dienų procesas yra šalių, kuriose įsitvirtinę diktatoriniai režimai, suartėjimas. Rusija ir Baltarusija, Rusija ir Iranas, Rusija ir Šiaurės Korėja. Jau nekalbant apie Kubą ir kitas panašias valstybes. Gerai dar tai, kad Kinija bando laviruoti, nes jos pernelyg didelis suartėjimas su Rusija būtų, jei ne tragiškas, tai labai pavojingas likusiam pasauliui. Rusija pati tapusi pasaulio atstumtąja suartėdama su kitomis „atstumtosiomis“ siekia savo tikslų t. y. gauti ginklų ir amunicijos karui Ukrainoje. Jai tai yra labai svarbu. O kas svarbu Iranui? Svarbu baigti kurti atominį ginklą. Rusija iš Šiaurės Korėjos nori įsigyti didelį kiekį artilerijos amunicijos ir raketų, o ši mainais norėtų gauti rusiškų technologijų palydovų ir povandeninių laivų gamybai. Visi diktatoriai turi ambicingų ir netgi karinių planų. Rusija siekia atkurti buvusią imperiją ir netgi ją išplėsti. Šiaurės Korėja prisijungti Pietų Korėją. Iranas turi „sąskaitų“ su Izraeliu. O jos visos – su JAV. Kas jas sulaiko? Ogi tik tai, kad jos yra vis dar gerokai atsilikusios ginkluotės ir karinių technologijų srityje. Visada sakiau, kad atominis ginklas, kita moderni šiuolaikinė ginkluotė bepročio rankose yra per daug pavojinga. Tie ginklai tikrai yra skirti ne saugumui ar savo šalių gynybai . Jie skirti ambicijų realizavimui. Batka siūlo Šiaurės Korėjai, Rusijai ir Baltarusijai „bendradarbiauti trise“. Kur tai gali nuvesti, manau, visiems žinoma ir suprantama. Kaip teisingai pasakė Pentagono atstovas: „Bet kuri šalis, remianti Rusiją šios neišprovokuotame kare Ukrainoje, be abejo, ne tik prailgina konfliktą, tačiau tiesiogiai dalyvauja žudant nekaltus Ukrainos civilius, pareigūnus ir mūšio lauke esančius žmones“.

Visgi norisi tikėti, kad Rusijos ir Šiaurės Korėjos derybos paspartins JAV raketų ATACMS tiekimą Ukrainai. ATACMS raketomis galėtų smogti Rusijos kariuomenės teikimo linijoms  okupuotos teritorijos gilumoje, nes jos gali pasiekti taikinius 300 kilometrų atstumu. Vokietija taip pat artėja prie sprendimo priėmimo dėl to, ar siųsti Ukrainai ilgojo nuotolio sparnuotąsias raketas „Taurus“. Šios raketos gali pasiekti taikinius net už 500 kilometrų. Tai būtų didelė pagalba Ukrainai ir gerokai paspartintų kontrpuolimą.

Šiomis dienomis ateina gerų žinių. Ukrainiečiai išlaisvino strategiškai svarbu Andrijivkos kaimą netoli Bachmuto. Nors tai, ką išlaisvino ukrainiečiai, geriau būtų vadinti kaimo griuvėsiais. Čia nieko nebėra – nei žmonių, nei sveikų pastatų. Tai tik vieta artilerijai. Svarbi vieta siekiant apsupti Bachmutą. Ukraina kariauja protingą karą, nors kai kam tai nepatinka. Kai kam reikia greito proveržio, tačiau Ukrainai reikia saugoti savo karių gyvybes, be to, ji kariauja Rusijai turint didžiulį aviacijos pranašumą. Yra pasiekimų ir prie Kliščijivkos ir Kurdiumivkos gyvenviečių. Ukrainiečių kontrpuolimas tęsiasi jau ne pirmas mėnuo, o Rusija nežino, kokia bus pagrindinė Ukrainos puolimo kryptis, ir tai neleidžia jai sukoncentruoti pajėgų. Ji turi laikyti jas visoje fronto linijoje.