Mūsų gyvenimo spalvos

Sudeginti tiltai

Mane ir toliau stebina mūsų visų ramybė. Dar niekada nebuvome taip arti atominio karo. Ir tai nėra tik Zaporožės atominė elektrinė, kurią Putinas paskelbė perimantis į savo rankas. Tuo pat metu Rusijos kariuomenė apšaudo teritoriją, kurioje pastatyta ši bene didžiausia Europoje atominė jėgainė. Tyčia ar netyčia ji gali būti bet kuriuo momentu susprogdinta. Be to, kaip niekad realūs yra Putino gąsdinimai Ukrainoje panaudoti branduolinį ginklą. Septyniasdešimtmetį atšventęs neūžauga neįsivaizduoja pasaulio be savęs ir išeidamas jis gali išsivesti milijonus žmonių su savimi. JAV vyriausybė ramina: kol kas nematanti jokių konkrečių Rusijos veiksmų, kuriais ši siektų panaudoti branduolinį ginklą. Kol kas. Bet aš neabejoju, kad ilgesnėje perspektyvoje Rusija bandys atominį ginklą dislokuoti okupuotose Ukrainos teritorijose.
Politikos mokslų daktaras, buvęs Maskvos prestižinio Tarptautinių santykių instituto profesorius V. Solovej Jungtinės Karalystės dienraščiui „The Daily Mail“ teigia, kad Putinas yra ant mirties slenksčio ir nori nusinešti pasaulį kartu, nes neįsivaizduoja pasaulio be savęs. Pasak mokslų daktaro, Putinas yra ne tik prastos fizinės sveikatos, bet ir prastos psichologinės būklės – rusų karvedys kenčia nuo kelių ligų: vėžio, Parkinsono ligos ir psichikos sveikatos sutrikimų. Jis (Putinas) žino, kad turi labai nedaug laiko iki mirties. Taip pat V. Solovej, kaip ir Amerikos prezidentas J. Bidenas, teigia, kad pasaulis yra arčiau atominės apokalipsės, nei buvo per Karibų krizę (Kubos raketų krizę) šaltojo karo metu. V. Solovej perspėjo Vakarus nedėti vilčių į vyresniuosius Kremliaus pareigūnus, bandančius Putiną atkalbėti nuo branduolinio karo. Neapsigaukite, nesitikėkite, kad kas nors iš Kremliaus rato sustabdys Putiną“, – sakė jis. – Šie žmonės yra susitaikę su mintimi, kad Putinas žengs šį žingsnį.“

Politikos mokslų daktaras, buvęs Maskvos prestižinio Tarptautinių santykių instituto profesorius V. Solovej Jungtinės Karalystės dienraščiui „The Daily Mail“ teigia, kad Putinas yra ant mirties slenksčio ir nori nusinešti pasaulį kartu, nes neįsivaizduoja pasaulio be savęs. Pasak mokslų daktaro, Putinas yra ne tik prastos fizinės sveikatos, bet ir psichologinės būklės – rusų karvedys kenčia nuo kelių ligų: vėžio, Parkinsono ligos ir psichikos sveikatos sutrikimų. Jis (Putinas) žino, kad turi labai nedaug laiko iki mirties.

Tęsinį skaitykite 2022 10 12 „Utenyje“