Mūsų gyvenimo spalvos

Riaušės prie Seimo atvėrė Pandoros skrynią

Vytautas KAZELA. Taip, jūs teisūs galvodami, kad rašysiu apie praeitą savaitę įvykusias riaušes. Smerkiu ir nepritariu tam, kas įvyko. Mitingas viena, o tai, kas vyko po jo, visai kas kita. Riaušininkų kaltė neabejotina. Ir riaušės tikrai buvo planuotos iš anksto. Šiame mitinge dalyvavę žmonės liudija, kad yra pastebėję įtartinus žmones su kuprinėmis ir sunkiais maišeliais, kuriuose galėjo būti riaušių metu panaudoti akmenys. Bet aš ne apie tai.
Kad bus provokacijų, net žmogui iš provincijos aišku. Neabejoju, kad tiek Rusijos, tiek Baltarusijos režimams palankios televizijos ir kitos informacijos priemonės tendencingai parodė, kas vyksta Lietuvoje. Nebuvo galima leisti, kad tai įvyktų. Premjerė turėjo išeiti pasikalbėti su žmonėmis ir juos nuraminti. Piliečiai turi teisę kritikuoti valdžią, bet ne tyčiotis iš atskirų Seimo ar Vyriausybės narių.
Vyriausybė perspaudė skatindama skiepytis. Negalima gąsdinti žmonių, kad negalės naudotis visuomeniniu transportu, negalės kreiptis į sveikatos paslaugas teikiančias įstaigas. Negalima buvo leisti, kad įvyktų riaušės. Buvęs sveikatos ministras Aurelijus Veryga pandemijos laikotarpiu negailėjo laiko komunikuodamas. Žmonėms reikia aiškinti, su jais kalbėtis. Aš daug skaitau ir daug domiuosi. Rašoma, kad yra žmonių, kurie negali skiepytis dėl medicininių priežasčių. Ar kas nors ėmė ir paaiškino, kokios jos yra. Trūksta ir kitos būtinos informacijos.
Grįžtant prie riaušių – jaučiama kažkieno nematoma ranka. Per daug sutapimų, kad tai būtų galima vadinti atsitiktinumu. Žinant, kad prie Seimo sutrauktos policijos pajėgos, prasideda neramumai pabėgėlių stovykloje. Baltarusijos režimas yra taip žemai puolęs, kad gali lengvai bendrauti su Lietuvos nusikalstamo pasaulio struktūromis. Svarstant visus variantus negalima užmiršti ir tų, kurie vertėsi tabako kontrabanda. Staiga jie neteko pelningo verslo. Ir tai nebuvo tik Lietuvos rinka. Per Lietuvą baltarusiškos cigaretės keliavo į visą Europą ir galbūt net toliau. Dėl seimo narių, įklimpusių į šią istoriją, – kai kurie mūsų išrinktieji labai mėgsta ką nors ginti ir taip užsitikrinti balsus kituose rinkimuose. Gal čia ir nieko blogo įprastinėmis sąlygomis, bet dabar buvo peržengta raudona linija. „Mielieji, tai, ką jūs čia darote, nebeturi nieko bendro su pačia demokratija ir noru išreikšti savo nuomonę. Juo labiau kad tiems žmonėms nelabai ir rūpėjo ta pirmoji mitingo dalis ir joje keliamos problemos. Jie kėlė visiškai kitokio pobūdžio problemas. Ir buvo akivaizdžiai matyti, kad tai yra daroma ne be užsienio valstybių pagalbos“, – sakė prezidentas Gitanas Nausėda. (Tęsinys 2021 08 18 laikraštyje)