Mūsų gyvenimo spalvos

Kosmonautikos diena

Vytautas Kazela

Kažkodėl prisiminiau: 1961 metų balandžio 12 dieną Jurijus Gagarinas apskrido Žemę erdvėlaiviu. Vėliau šiam skrydžiui paminėti kalendoriuose buvo pažymėta atmintina diena – Kosmonautikos diena. 2011 metų balandžio 12 diena buvo paskelbta Tarptautine aviacijos ir kosmonautikos diena. J. Gagarino skrydį prisimenu, nes tuo laiku man jau buvo 5 metukai. Prisimenu, kad tą dieną entuziastingai švęsdavo ir kaimo vyrai. O kai jie sugrįždavo „iš kosmoso“, su jais būdavo sunku susikalbėti. Net jų darbų ar poelgių nebuvo įmanoma paaiškinti.
Manęs jau kuris laikas neapleidžia jausmas, kad mūsų šalies valdžia ką tik sugrįžo iš kosmoso. Negali suprasti, nei ką jie daro, nei ką jie kalba. Lietuva neturėjo savo kosmonauto. Kažkoks lietuviškos kilmės lėktuvo pilotas buvo ruošiamas, bet taip ir neišsiųstas į kosmosą. Todėl gal labai ir nesuklystume sveikatos apsaugos ministrą pavadindami pirmuoju kosmonautu. Ypač kai jo pasiklausai… Na, yra ir daugiau kosmonaučių… Bet apie jas gal kitą kartą.

2011 metų balandžio 12 diena buvo paskelbta Tarptautine aviacijos ir kosmonautikos diena. J. Gagarino skrydį prisimenu, nes tuo laiku man jau buvo 5 metukai. Prisimenu, kad tą dieną entuziastingai švęsdavo ir kaimo vyrai. O kai jie sugrįždavo „iš kosmoso“, su jais būdavo sunku susikalbėti.

Tęsinį skaitykite 2021 04 14 „Utenyje“