Mūsų gyvenimo spalvos

Kalėdinės eglutės

Kai Lietuva ūžia rinkdama gražiausią Lietuvos eglę, man, taikiam žmogui, net baisu savęs, nes man gražiausia kalėdinė eglė, praeitos savaitės pabaigoje įžiebta Maskvoje. Kai užsidegus prekybos centrui į dangų pakilo dūmų ir ugnies stulpas. Gal tai ir nežmogiška, ir nekrikščioniška, bet manau, kad Dievas atleis man šitą nuodėmę. Toks anksčiau nebuvau. Tokį mane padarė šitas baisus ir beprasmis karas. Šitie baisūs rusų kareivių žiaurumai Ukrainos miestuose ir kaimuose – išprievartautos moterys, nužudyti vaikai. Ir todėl aš šių metų gražiausias šventes pasitinku kitoks. Netgi knyga, kurią šiuo metu rašau, vadinsis „Neatsimerk, Viešpatie“. Neatsimerk, kad nepamatytum, kas su mumis atsitiko. Neatsimerk, kad nepamatytum, kas vyksta viduryje Europos ir koks yra baisus naujųjų laikų žmogus. Žinau, Viešpatie, kad šiuo metu Tu nieko negali padaryti. Nes jei galėtum, ar leistum? Ir mes visi, laukdami Kūdikėlio užgimimo, esame sužeista širdimi, bet išsaugoję Viltį. Nežinau, ar kas iš mūsų susimąsto, kaip sunku kas metai užgimti, kad būtum nukankintas. Tai mes, džiaugsmingai sutikę Tavo užgimimą, jau kitą dieną pradedame Tave kalti prie kryžiaus. Ir tebūnie Tau neskaudi mano vinis. Nes visa tai yra iš mano bejėgiškumo.
Todėl mane džiugina sprogimai Rusijos kariniuose aerodromuose, mano numylėtame Berdianske. Tai yra Dievo pirštas. Rusų tautai, jeigu tokia yra, suprantama kalba leidžiama suvokti, kad niekas neliks nenubaustas, ir pajusti tą siaubą, kurį kasdien patiria tūkstančiai ukrainiečių. Man irgi grasina. Buvę antivakseriai, mutavę į putinistus. Ir man atrodo, kad juos sučipavo Rusijos propaganda.

Neatsimerk, kad nepamatytum, kas vyksta viduryje Europos ir koks yra baisus naujųjų laikų žmogus. Žinau, Viešpatie, kad šiuo metu Tu nieko negali padaryti. Nes jei galėtum, ar leistum? Ir mes visi, laukdami Kūdikėlio užgimimo, esame sužeista širdimi, bet išsaugoję Viltį. Nežinau, ar kas iš mūsų susimąsto, kaip sunku kas metai užgimti, kad būtum nukankintas. Tai mes, džiaugsmingai sutikę Tavo užgimimą, jau kitą dieną pradedame Tave kalti prie kryžiaus. Ir tebūnie Tau neskaudi mano vinis. Nes visa tai yra iš mano bejėgiškumo.

Tęsinį skaitykite 2022 12 14 „Utenyje“