Mūsų gyvenimo spalvos

Duobėtas kelias

Nuo ko reikėtų pradėti praėjusios savaitės įvykių apžvalgą? Žinoma, nuo Baltijos kelio 30-mečio. Prieš trisdešimt metų Lietuva, Latvija, Estija buvo vieningos, pasirinkdamos laisvės kryptį ir tai pademonstruodamos tiek Rusijai, tiek visam pasauliui. Vėliau vienybė pradėjo eižėti. Prasidėjo pirmosios, kad ir ne esminės, išdavystės. Tai kas, kad Baltijos šalys buvo vadinamos sesėmis, bet savi marškiniai visada arčiau kūno. Kaip sakoma, draugystės ant duonos neužsitepsi.
Nuo pat pradžių prasidėjo kova dėl investicijų. Dabar puolame kaltinti Latviją išdavyste, nes ši žada pirkti pigią elektros energiją iš Astravo elektrinės, o prisiminkime, kas – ar ne Lietuva – išardė Rengės geležinkelio ruožą, kurį po Europos Sąjungos skirtos baudos teko patiems ir atkurti. Tikra draugystė – tai ne šventė, o didelis darbas. Šventės praeina ir lieka tik kasdieninė kova už būvį.

Dabar puolame kaltinti Latviją išdavyste, nes ši žada pirkti pigią elektros energiją iš Astravo elektrinės, o prisiminkime, kas – ar ne Lietuva – išardė Rengės geležinkelio ruožą, kurį po Europos Sąjungos skirtos baudos teko patiems ir atkurti.