Mūsų gyvenimo spalvos

Akmeniniai kirvukai

Kadangi pasitaiko, kad kartais esu ne taip suprantamas, nutariau paaiškinti kai kurias „virtuvės“ paslaptis. Įvykių apžvalga rašoma visą savaitę. Sujaudina koks nors įvykis – sėdu ir užrašau. Šie užrašai išspausdinami kitos savaitės trečiadienio numeryje. Noriu, kad tie, kurie skaito mano apžvalgas, žinotų, jog tai, apie ką rašau, yra įvykę praeitą savaitę. Turiu tokį labai atidų savo skaitytoją Tadą, kuris ne tik paskaito mano apžvalgas, bet ir parašo man laiškus. Dažniausiai piktus ir įžeidžiančius. Tai jau trunka ne pirmus metus. Pradžioje tuose laiškuose buvo ir racionalaus grūdo, todėl keletas jų net buvo publikuota „Utenyje“.
Tačiau laikas bėga mums visiems, o sendamas ponas Tadas darosi vis piktesnis. Gal metus laiko ponas Tadas buvo saugaus eismo ekspertas – rašė laiškus apie Aušros gatvės renovaciją. Dabar ponas Tadas tapo antivakseriu ir jam užkliuvo, kad aš kiekvienoje apžvalgoje pasisakau už vakcinaciją nuo COVID-19. Trumpa citata iš paskutiniojo laiško (kalba netaisyta): „Skaitau ir savo akimis netikiu – redaktorius džiaugiasi skiepais ir sako, kad dabar galės per Motinos Dieną prisiglausti prie savo mamos… Šiaip tai Motinos Diena buvo praeitą sekmadienį – gegužės antrą dieną. Na bet tiek to, gal apie kitus metus kalbėjote. Dezinformacija ne datoje. O tame, kad „galėsite prisiglausti prie mamos“, nes pasiskiepijote. Jei jau kiekviename laikraščio numeryje baidote savo skaitytojus kovydu, kurio mirštamumas pagal statistiką yra 0,15 procento, tai nors nedezinformuokite. Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje rašoma, kad tiek paskiepyti, tiek persirgę kovydu asmenys gali tiek patys susirgti, tiek platinti ir apkrėsti kovydu kitus asmenis. Todėl (cituojant Dulkį) nepaisant vakcinacijos, kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, rankų dezinfekavimas ir nuolatinis testavimas dar ilgai bus mūsų kultūros dalis.“

Kada rašoma, kad nuo COVID-19 mirštamumas yra „tik“ 0,15 procento, lyg ir neatrodo baisiai, bet kai žinau, kad nuo šio viruso Lietuvoje jau mirė per keturis tūkstančius žmonių, mane apima siaubas. Prie šio skaičiaus dar reikėtų pridėti tiek pat žmonių, mirusių nuo kitų ligų, kurias paspartino užsikrėtimas COVID-19. Gauname daugiau nei 8 tūkstančius beprasmių mirčių. Man tai neatrodo juokinga. Man – baisu. Ir aš raginu, ir raginsiu žmones skiepytis, nes alternatyvos nėra.

Tęsinį skaitykite 2021 05 12 „Utenyje“