Jaunimo kampas

Bibliotekoje pristatyta naujausia Ilonos Ežerinytės knyga paaugliams

Rasa MILERYTĖ

Balandžio 6 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatyta naujausia Ilonos Ežerinytės knyga paaugliams „Dabar Marselis“. Renginyje dalyvavo knygos autorė, dailininkė Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, kurios darbas tapo knygos viršeliu, ir A. Šapokos gimnazijos mokinių muzikos grupė „Spektras“ (Eva Rubinaitė, Gabrielis Galiauskas).

Ilona Ežerinytė – įvairių Lietuvos vaikų literatūros premijų laureatė, literatūrinių konkursų laimėtoja ir lauretė, tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY narė. „Dabar Marselis“ – aštuntoji autorės knyga ir penktoji, skirta paaugliams. Knygos „Dabar Marselis“pasakojimo ašis – kelionė. Neseniai mokyklą baigęs Julius priverstas trumpam grįžti į gimtąjį miestą. Autobusas lėtai juda pirmyn, o Julius mintimis atgal, į vaikystę, paauglystę, į sudėtingas mokymosi gimnazijoje patirtis, į jautrius pirmosios meilės išgyvenimus ir į vieną lietingą birželį, kai, regis, atsitiktiniai susitikimai tampa lemtingais gyvenimo posūkiais.

Renginio metu gausiai susirinkusiems skaitytojams I. Ežerinytė pasakojo apie knygos rašymo užkulisius, apie tai, kaip kūrė personažų paveikslus ir kokios situacijos gali iššaukti siužetą. Taip pat ji atsakė į skaitytojų klausimus, o įdomiausio klausimo autoriui padovanojo knygą. Klausimas skambėjo taip: „Kaip jaučiatės finansiškai ir moraliai?“

R. Sladkevičiūtė-Dainienė – dailininkė, Zarasų meno mokyklos Dailės skyriaus mokytoja, Dusetų dailės galerijos darbuotoja. Dalyvauja grupinėse parodose, pleneruose Lietuvoje ir užsienyje, rengia personalines parodas. Kuria aliejinės tapybos darbus, koliažus iš skardos, meninę fotografiją, tekstilę.

I. Ežerinytė pasakojo, kad kurdama dailininko Juozapo, kurį visi vadina DŽiuzepe, paveikslą norėjo geriau susipažinti su dailininkų darbo specifika, todėl ieškojo dailininko, kuris galėtų tai papasakoti. Taip ir susipažino su R. Sladkevičiūte-Dainiene. Jos darbas ne tik puošia knygos viršelį – keli paveikslai įdėti į knygą.

Po diskusijos renginys persikėlė į bibliotekos galeriją, kur buvo pristatyta dailininkės darbų paroda „Savas kambarys“. Šiuose paveiksluose vaizduojami įvairių žmonių kambariai. Dailininkė keliauja po Lietuvą ir prašo žmonių leisti nutapyti jų namus. I. Ežerinytė pravedė vizualinio mąstymo edukaciją, kurioje aptarė vieną iš parodos paveikslų.

Paroda bibliotekoje veiks iki balandžio 29 d.