Aktualijos

Žvaigždžių karai Utenos kultūros centre

Vytautas KAZELA. Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai gavo dalies Utenos kultūros centro darbuotojų laišką: „Gerbiami Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai. Kreipiamės į Jus dėl Utenos kultūros centro direktoriaus sprendimų ir veiksmų pagrįstumo karantino metu. Tikimės, kad padėsite sustabdyti savivaliavimą Kultūros centre.“ Laiškas privertė sunerimti. Buvo surengtas skubus neeilinis Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdis. Pirmiausia norėčiau supažindinti su darbuotojų skundu. Cituoju jį ištisai:
„Šiuo raštu kreipiamės, tikėdamiesi sustabdyti Utenos kultūros centro direktoriaus Eriko Druskino skubotus sprendimus dėl UKC struktūros keitimo karantino metu, kurie gali nulemti UKC ir UKC skyrių darbuotojų bei mėgėjų meno kolektyvų ateitį.
Buvome informuoti, kad šiuo sudėtingu, kupinu nežinios ir įtampos laikotarpiu direktorius keičia UKC struktūrą. Jo paties anksčiau inicijuota ir tik šiek tiek daugiau nei prieš metus (2019.01.07) patvirtinta struktūra, pasak jo, nepasiteisino. Vėl skubotai yra rengiama nauja, todėl mums kyla klausimas dėl tokių veiksmų pagrįstumo. Tai tik įrodo, kad direktorius dažnai keičia savo nuomonę, argumentai neaiškūs arba visai jų nėra. Iki karantino nekilo jokių klausimų, nebuvo nė užuominos apie UKC struktūros keitimo būtinybę, todėl ar tikrai šis metas tinkamas tokiems sprendimams? Direktorius iš UKC Darbo tarybos reikalauja skubaus pritarimo struktūros pakeitimams, į tokius atsakingus klausimus spaudžia atsakyti per keletą valandų. Viskas daroma keliant psichologinę įtampą darbuotojams, taikant spaudimo priemones ir net šantažą. (Tęsinys 2020 04 25 laikraštyje)