Aktualijos

Vytauto Valiušio keramikos muziejuje lankėsi Lietuvos ambasadorė Kroatijoje

Vytautas KAZELA. Praėjusią savaitę Vytauto Valiušio keramikos muziejuje lankėsi Lietuvos Respublikos ambasadorė Kroatijos Respublikoje Jūratė Raguckienė. Apsilankymo tikslas – pristatyti keramiko V. Valiušio kūrybą Lietuvos tautodailės parodoje Kroatijos Zadaro mieste.
„Apie Vytautą Valiušį žinojau iš informacijos žiniasklaidoje. Domėjausi jo jubiliejine ir žinomos tautodailininkės Onos Pusvaškytės paroda Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Ir štai dabar kartu su Lietuvos nacionaliniu muziejumi planuodami surengti geriausių Lietuvos tautodailininkų parodą Kroatijoje galvojame parodyti šių dviejų menininkų darbus ir dar šiaudinius sodus. Nacionalinis muziejus turi per mažai V. Valiušio darbų, todėl nusprendėme prašyti, kad meistras iš savo fondų parodai pateiktų dar 20 darbų. Norime, kad toli nuo Lietuvos šis menininkas būtų pristatytas kuo plačiau, o kroatai galėtų geriau pažinti mūsų keramiką ir kitą lietuvių liaudies meną. Norėjosi, kad kroatai pamatytų ir juodąją keramiką, kuri gal ir nebus naujiena, bet bus labai įdomi Kroatijos žmonėms. Zadare yra didelė ir puiki parodų salė. Tai vienas iš pajūrio miestų ir jį aplanko labai daug žmonių.
Tai mano privatus apsilankymas. Pirmą kartą lankausi šiame muziejuje ir tai, ką čia pamačiau, pranoko mano lūkesčius. Ir dėl sukauptų darbų, ir dėl žmogaus entuziazmo. Dėl liaudies meno puoselėjimo ir jo išsaugojimo“, – sakė ambasadorė.
O dabar šiek tiek pamąstymų šia tema. Atrodo, turėtume džiaugtis vieno ar kito menininko pasiekimais, kad jis pastebėtas ir įvertintas, kad laimi konkursus, yra kviečiamas į parodas. Deja, taip nėra. Geriausiu atveju tai nutylima. Utenos rajone vykstančiuose pleneruose nepamatysi uteniškių menininkų ir tautodailininkų. O taip neturėtų būti. Uteniškiai menininkai džiaugiasi Klemenso Kupriūno iniciatyva ir rūpesčiu surengtu Utenos dailininkų pleneru, skirtu Utenos miesto jubiliejui. Nebijokime pagerbti vietos menininkų, rašytojų, kai jie surengia parodas, laimi konkursus, išleidžia knygas. juk jie savo darbais ir pasiekimais garsina Uteną Lietuvoje ir pasaulyje.