Aktualijos

Vyriausybė apsisprendė Seimui teikti projektą dėl senjorų vakcinacijos skatinimo vienkartinėmis išmokomis

Vyriausybė trečiadienio posėdyje apsisprendė Seimui teikti įstatymo projektą dėl vienkartinių išmokų mokėjimo pasiskiepijusiems vakcina nuo COVID-19. Šį siūlymą prašoma parlamente svarstyti ypatingos skubos tvarka.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) penktadienį įregistruotu projektu 100 eurų vienkartines išmokas siūloma mokėti 75-erių metų amžiaus ir vyresniems asmenims, kurie iki rugsėjo 1 d. nebuvo pasiskiepiję nė viena vakcinos nuo COVID-19 doze ir iki šių metų pabaigos nusprendė vakcinuotis.
Taip pat pagal projektą tokia išmoka būtų mokama ir tiems, kurie jau pasiskiepijo pagal visą skiepijimo schemą ir iki 2022 m. balandžio mėnesio pasiskiepys trečiąja ar antrąja doze (priklausomai nuo pasirinktos vakcinos).
Numatoma, kad šiam projektui įgyvendinti reikėtų 27,19 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Kaip teigia šios iniciatyvos rengėjai pasirinkta skatinti būtent 75 metų ir vyresnius asmenis, kadangi nuo šios amžiaus ribos kyla didžiausia rizika mirti nuo koronaviruso.
ELTA primena, kad Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete jau buvo vertintas panašus projektas, kadangi opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) parlamentarai dar rugpjūčio viduryje pateikė siūlymą skirti vienkartines išmokas vyresnio amžiaus žmonėms, kurie pagal gydytojų rekomendacijas pasiskiepys nuo COVID-19. Pagal valstiečių įstatymo projektą, teisę į vienkartinę išmoką, kurios dydis – 100 eurų, 65 metų ir vyresni asmenys įgyja tuomet, jei jie po 2021 metų rugpjūčio 16 dienos pasiskiepija pagal visą vakcinacijos schemą viena iš Europos Sąjungoje registruotų vakcinų nuo COVID-19.
ELTOS inf.