Aktualijos

Vasarą jaunimui – geresnės galimybės įsidarbinti

Utenos verslo informacijos centras jau antrus metus įgyvendina Jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programą, kurią finansuoja Utenos rajono savivaldybė. Programos tikslas – padėti 14–17 metų amžiaus jaunuoliams įsidarbinti Utenos rajono įmonėse. Už vieną vasarai priimtą nepilnametį jaunuolį verslininkui mokama 300 eurų siekianti kompensacija.
Pasak Utenos verslo informacijos centro specialistų, dirbti pagal programą šią vasarą pradėjo 62 jaunuoliai. Jau pristatėme du draugus – Auktumą ir Justą, dirbančius UAB Utenos šilumos tinklai. Šįkart pažintis – su Saule.
Norinčiųjų dirbti – eilė
UAB „Internava“ jau antrus metus iš eilės dalyvauja minėtoje programoje. Pasak įmonės savininkės Nadeždos Romalijskajos, įmonė dar iki startuojant programai mielai priimdavo jaunuolius padirbėti.
Šiais metais „Internava“ į savo kolektyvą priėmė Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokinę Saulę Rudaitytę, kuri darbuojasi prekybos centre „Aušra“ esančioje kavinukėje. Įmonė šiais metais sulaukė keliolikos jaunų žmonių, norėjusių įsidarbinti bendrovėje, skambučių.
„Šiltuoju metų laikotarpiu mes nuolat ieškome baristų, todėl džiaugiamės, kad dirbti pasisiūlo tiek daug jaunų žmonių. Vis dėlto nemažai jų ateina pervertindami savo gebėjimus, mano, jog kavą paruošti lengva. Kaip rodo ilgametė patirtis, vos vienas iš dešimties sugeba įsisavinti žinias ir paruošti tikrą kavą,“ – teigė N. Romalijskaja.
Prieš priimdami jaunuolį į darbą įmonės vadovai jam suteikia išbandymo laikotarpį. Jei jaunas žmogus yra motyvuotas, paslaugiai bendrauja su klientais, nebijo imtis iniciatyvos, tuomet jis dažniausiai pasilieka dar ne vienai vasarai.
„Pastaraisiais metais mums labai pasisekė su įdarbintais mokiniais. Tokie motyvuoti, charizmatiški žmonės mūsų kavinėse yra visada laukiami“, – pasakojo įmonės savininkė.
Svarbiausia – nebijoti prisiimti atsakomybės.
Nedidelėje jaukioje kavinukėje miesto centre mus pasitiko Saulė. Pakvietė prisėsti prie stalelio, pasiūlydama puodelį pasirinktos kavos. O pasirinkimas čia – tikrai platus.
„Labai norėjau išbandyti save šioje pozicijoje, todėl nuo gegužės pradėjau mokytis ruošti kavą. Nuolat turėjau sekti receptūrą – kokia kiekvienos kavos specifika, kokius ingredientus naudoti. Visiškai pasirengusi darbui jaučiausi tik birželį“, – apie darbo pradžią pasakojo Saulė.
Mergina teigia, kad darbą susirado atsitiktinai. Apie atsiradusią laisvą darbo vietą jai papasakojo draugė, kuri šioje kavinukėje dirbo praėjusiais metais.
„Kadangi draugė jau šią vasarą persikelia gyventi ir studijuoti į Vilnių, todėl man pasiūlė įsidarbinti įmonėje, kurioje dirbo pati. Jaučiu didelę atsakomybę tiek draugei, kuri mane rekomendavo, tiek manimi patikėjusiai įmonei, todėl visas užduotis stengiuosi atlikti atsakingai“, – pasakojo šapokietė.
Pasak merginos, dauguma klientų mano, jog patiekti kavą ir padėti bandelę yra labai lengva. Iš tiesų Saulei tenka paplušėti gerokai daugiau – reikia ir klientų staliukus bei darbo vietą sutvarkyti, žinoti keliolika kavos receptų bei mokėti ją skaniai paruošti, užtikrinti, kad produkcija visuomet būtų šviežia, jos nepritrūktų, tvarkyti dokumentaciją.
Mergina teigia, jog uteniškių labiausiai mėgiamas produktas čia yra bandelės su dešrele, todėl jų visada būna bene daugiausia. Visai priešingai yra su kava: jei oras vėsus, miestelėnai mieliau renkasi puodelį šilto gėrimo, jei už lango karšta – klientai dažniau perka šaltą kavą.
„Džiaugiuosi, kad šią vasarą turiu galimybę išbandyti save ir padirbėti. Jei turėsiu progą, stengsiuosi čia pasilikti ir per mokslo metus, padirbėti savaitgaliais. Ką darysiu su uždirbtais pinigais? Manau, būsiu neoriginali – bandysiu susitaupyti vairavimo pamokoms ir egzaminui, o vėliau gal įsigysiu ir automobilį“, – savo ateities planus kūrė pašnekovė.
Utenos rajono savivaldybės administracija