Aktualijos

Vaikų darželiai vėl atvėrė duris

Utenos rajono švietimo įstaigos, atsižvelgdamos į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo – 2020 m. gegužės 11 d. sprendimą Nr. V-116, pradėjo teikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas.
2020 m. gegužės 18 d. į darželius atvyko 433 vaikai (70 proc. visų lankančiųjų darželius). Kaimiškose vietovėse, pvz., Antalgėje, Daugailių pagrindinėje mokykloje, lankomumas siekia 100 proc.
Iš viso Utenos rajone vaikų darželius lanko 1101 ikimokyklinukas ir 267 priešmokyklinukai. Į darželius vaikus veda tik tie tėvai, kuriems būtinai reikia grįžti į darbą, taip saugodami savo ir aplinkinių sveikatą.
Įstaigos dezinfekuotos ir parengtos vaikų priėmimui, įsigyta apsauginių veido kaukių, vienkartinių pirštinių, dezinfekcinių priemonių paviršiams ir rankoms valyti, termometrų ir kita.
Primename, kad nuo pirmos karantino dienos Utenos lopšelis-vaikų darželis „Gandrelis“ buvo pasirengęs priimti viso rajono statutinių pareigūnų ir medikų vaikus, kadangi tapo budinčiu darželiu, teikiančiu tokią paslaugą.
Balandžio mėnesį budinčią grupę lankė trys vaikai, o nuo gegužės 4 dienos buvo priimti ir visų kitų sričių darbuotojų, kurie neturėjo galimybės dirbti nuotoliniu būdu, vaikai. Darželį lankė 10 vaikų, tačiau jų skaičius, lengvinant karantino sąlygas, didėjo.
Darželiai laukia karantino pabaigos, kad vėl grįžtų visi vaikai ugdytis, draugauti ir bendrauti.
Utenos rajono savivaldybės administracijos inf.