Aktualijos

Užpaliuose atidengta skulptūra „Gerumas“

Užpaliuose vykusios gerumo šventės metu prie Užpalių gimnazijos atidengta „Gerumo“ skulptūra. Kęstučio Musteikio sukurtos skulptūros pastatymą savo lėšomis finansavo iš Ilčiukų kaimo kilusi, dabar Vilniuje gyvenanti Elvyra Umaraitė.
Prieškario metais gimusi E. Umaraitė skulptūrą pastatė norėdama atsidėkoti išskirtinio gerumo moteriai Julijonai Kvedarienei, priglaudusiai ją kartu su motina savo namuose. E. Umaraitę pagimdė vieniša mama, o tais laikais daugumos žmonių požiūris į tokias moteris buvo labai negatyvus, jas visuomenė atstumdavo.
Į šventę susirinkusius bendruomenės narius linksmino Kirdeikių kapela. Vėliau šventė tęsėsi Užpalių bibliotekoje, kur susibūrę užpaliečiai, minėdami Tarptautinę pyragų dieną, dalijosi ne tik pyragais, bet ir savo gerumu, atjauta sunkiau gyvenantiems bei didelių problemų kamuojamiems žmonėms. Buvo renkami pinigai bendruomenės nariui pirmaklasiui Pijui, kurį užklupo sunki liga. Pijų auginančiai šeimai paaukota 250 eurų.
Šventę organizavusi Užpalių bendruomenė kartu su Užpalių gimnazijos mokinių parlamentu džiaugėsi pavykusiu renginiu. Šventę surengti padėjo ir Užpalių moterų klubas „Geras skonis“ bei mergaičių skaitytojų klubas.
Utenos rajono savivaldybės administracija