Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimo skyriaus viršininkas Sergejus Dubinovas atkreipia dėmesį, kad asmenims, pažeminusiems pareigūno garbę ir orumą, skiriamos baudos.
2020 m. vasario 10 d ir 17 d., vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsniu, Vilniaus regiono apylinkės teismo Švenčionių rūmai ir Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmai priėmė nutarimus, kad asmenys, socialiniuose tinkluose pažeminę statutinių valstybės tarnautojų – policijos pareigūnų – garbę ir orumą, parašę tikrovės neatitinkančius ir įžeidžiamus komentarus socialiniame tinkle „Facebook“, padarė administracinį nusižengimą ir jiems yra skiriamos baudos. Įvykius komentuoja Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimo skyriaus viršininkas Sergejus Dubinovas.
Kodėl buvo nuspręsta pradėti tokį tyrimą?
Policijos misija „Ginti. Saugoti. Padėti“ veikia ne tik išorėje – visuomenėje, tačiau ir organizacijos viduje. Policijos sistema gina, saugo ir padeda policijos pareigūnui.
Ar anksčiau vykdėte tokio pobūdžio tyrimus?
Anksčiau tokių tyrimų neatlikinėjome, o šis tyrimas – tai gerosios praktikos pavyzdys policijos bendruomenėje, siekiant, kad pareigūnas jaustųsi saugus ir ginamas.
Kaip manote, kokia tokių tyrimų vertė?
Tai prevencinio ir informacinio pobūdžio precedentas. Juo siekiama priversti susimąstyti visuomenės narius prieš rašant įžeidžiamus komentarus ar skelbiant tikrovės neatitinkančią arba netinkamo turinio informaciją, kuri gali žeisti kito žmogaus garbę ir orumą, ypač socialiniuose tinkluose, elektroninėje erdvėje.
Kokių veiksmų imasi policija dėl neigiamos informacijos sklaidos elektroninėje erdvėje?
Kadangi didelę laiko dalį visuomenės nariai praleidžia bendraudami socialiniuose tinkluose, policija pradėjo stebėti visuomenės elgesį medijose. Ypatingas dėmesys skiriamas komentarams dėl pareigūnų atliktų teisėtų veiksmų nustačius pažeidimą. Paskelbtą informaciją policija vertina ir imasi atitinkamų teisinių veiksmų esant garbės ir orumo pažeidimams. Paklaustas, kokie būtų patarimai socialinių tinklų aktyviausiems „rašytojams“, Imuniteto ir vidaus tyrimo skyriaus vadovas nusišypsojo ir patarė aktyviausiems komentarų „rašytojams“ geriau rašyti knygas ir straipsnius – bus liekamoji vertė didesnė. Taip pat pasiūlė nesivadovauti emocijomis ir atsakingai pagalvoti prieš rašant įžeidžiamo, neetiško turinio komentarus ar skelbiant netinkamą informaciją internete. Gerbkime vieni kitus.
Utenos aps. VPK inf.