Aktualijos

Utenos vandens batutų parke nemokamai pramogauja ir ukrainiečių, ir lietuvių vaikai

Rasa MILERYTĖ. Šeštadienio popietę Dauniškio ežero pakrantė skamba nuo vaikų juoko. Nuo birželio pradžios čia veikia „JumpStar“ batutų parkas, kurio įkūrėjai Arūnas Budreckas ir Andrius Kleišmantas laikosi socialiai atsakingo verslo pasaulėžiūros: kviečia nemokamai pramogauti vaikus iš sunkiau besiverčiančių šeimų, be tėvų globos likusius vaikus bei vaikus iš Ukrainos, kurie, vykstant karui, su tėvais apsistojo Utenoje.
Vandens pramogos – vienas smagiausių būdų leisti karštas vasaros dienas, tad natūralu, kad „JumpStar“ batutų parke lankytojų netrūksta. Lankytojai čia laukiami ištisą savaitę nuo 12 iki 20 valandos. Parke galima ne tik pašokinėti ant vandens batutų, bet ir paplaukioti su irklente. Vos parkui ėmus veikti, uteniškiai neslėpė džiaugsmo – nebereikės važiuoti į Zarasus.
Batutų parko įkūrėjai pasakoja jau ne vienus metus teikiantys pripučiamų vandens pramogų parkų, antžeminių pramogų parkų bei parkų uždarose erdvėse dizaino, eksploatavimo ir prekybos paslaugas. Jie ne tik siūlo jau sukomplektuotų pramogų parkų modelius, bet ir gali sukurti parką pagal klientų norus. Batutų parkas Utenoje, kaip pasakoja verslininkai, natūrali jų verslo tąsa.
Nors abu vyrai gyvena Vilniuje, šią vasarą itin daug laiko leidžia Utenoje, tad pasikalbėti susitinkame ežero pakrantėje. Malonūs parko darbuotojai informuoja, kad savininkai atvyks už kelių minučių. Laukdama spėju įsitikinti, kad besimėgaujantiems vasara ši nauja pramoga išties teikia didelį džiaugsmą.
Batutų parkas Utenoje veikia jau du mėnesius, tačiau garsiausia žinia apie jį pasklido visai neseniai, kai liepos pabaigoje Utenos rajono savivaldybė savo feisbuko paskyroje pasidalijo visuomeniška verslininkų iniciatyva: vaikai iš Ukrainos parke gali pramogauti nemokamai. Pranešime skelbiama, kad Utenos rajone gyvenančios šeimos iš Ukrainos bus priimamos be jokios išankstinės registracijos, tereikia atvykus parodyti asmens dokumentą. Taip pat informuojama, kad, siekiant sudaryti sąlygas apsilankyti batutų parke visiems norintiems, parkas dirbs visą rugsėjo mėnesį, o temperatūrai vėstant lankytojai bus aprūpinti hidrokostiumais.
Vasario 24 d. Rusijai užpuolus Ukrainą, visas pasaulis susivienijo, norėdamas padėti kariaujantiems ir nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Utenoje irgi kilo gerumo banga: žmonės kaip galėdami padeda ukrainiečiams įsikurti naujuose laikinuose namuose, verslininkai perka ir siunčia į Ukrainą gynybai reikalingas priemones, smarkiai išaugo savanoriauti norinčių žmonių skaičius.
Deja, tenka stebėti ir kitą tendenciją. Dalis žmonių piktinasi, kad kiti savanoriškai skiria savo laiką ir pinigus, mėgindami padėti Ukrainai. Tokių žmonių netrūksta ir Utenoje. Minėtas įrašas apie nemokamas pramogas ukrainiečiams susilaukė replikų, esą šitaip kažkas atimama iš lietuvių.
Batutų parko savininkai A. Budreckas ir A. Kleišmantas sako, kad jiems svarbu padėti tiems, kurie patys dėl finansinės situacijos ir kitų aplinkybių pramogų sau leisti negali. Verslininkų manymu, kiekvienas geras darbas gali prisidėti prie bendros gerovės.
„Norėjome kaip nors pradžiuginti ukrainiečių vaikus, praskaidrinti jų kasdienybę, kad bent trumpam jie negalvotų apie blogus dalykus. Karo pabėgėlių situacija tikrai sunki, tad bandome bent kažkiek padėti. Nuo karo bėgantiems žmonėms reikalinga ne tik finansinė pagalba, bet ir moralinis palaikymas. Mes stengiamės sukurti užimtumą – tikime, kad tai taip pat yra reikšminga“, – svarsto A. Kleišmantas.
Vaikai iš Ukrainos – ne vieninteliai, kurie vandens pramogomis mėgaujasi nemokamai. „Jumpstar“ savininkai pasakoja, kad vos pradėję veiklą Utenoje ėmė domėtis, kurios socialinės grupės šiame mieste pažeidžiamiausios. Bendradarbiaujant su Utenos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriumi, buvo sudarytas beveik 200 vaikų, galinčių lankytis parke nemokamai, sąrašas.
„Bendravome su skyriaus vedėjos pavaduotoja Rima Lukoševičiene. Ji padėjo išskirti grupes vaikų, kuriuos į parką priimame nemokamai. Tai yra Šeimos ir vaiko gerovės centro globojami vaikai ir vaikai iš daugiavaikių šeimų. Bendraudami su ponia Rima sužinojome, kad Utenos rajone yra apie 700 šeimų iš Ukrainos. nusprendėme, kad ir ukrainiečių vaikus galime pradžiuginti nemokamu apsilankymu, bet viskas prasidėjo nuo lietuvių vaikų“, – „Uteniui“ pasakoja A. Budreckas.
Klausiami, ar verslo pradžia Utenoje pateisino lūkesčius, A. Budreckas ir A. Kleišmantas sako, kad visos įstaigos, su kuriomis teko konsultuotis, buvo labai geranoriškos, todėl verslininkai tikisi vandens batutų parko veiklą vykdyti ir kitąmet.