Aktualijos

Utenos smulkiojo verslo veidas: trūksta inovacijų, vis dar plečiasi paslaugų sektorius, verslo drąsiai imasi jaunimas

Rasa MILERYTĖ

Beveik 90 tūkst. eurų – tokia suma šiemet paskirstyta Utenos verslininkams pagal smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo (SVV) programą. Vaidas Lankauskas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys, sako, kad kuo daugiau ir kuo įvairesnių mieste yra verslų, tuo miestas ir rajonas tampa gyvesnis, patrauklesnis gyventi. Pristatydamas SVV programą ir šiųmetines tendencijas pašnekovas pastebi, kad smulkiojo verslo srityje Utenoje trūksta inovatyvių idėjų, tačiau džiugina tai, kad parama naudojasi jauni žmonės ir iš emigracijos grįžę uteniškiai.
Patvirtinta didžioji dalis paraiškų
SVV programa Utenoje startavo 2014 m. kaip priemonė paremti naują, smulkųjį inovatyvų, jaunų žmonių, iš emigracijos grįžusių žmonių verslą. Per kelerius metus programa stipriai išaugo: padidėjo ir skiriamos sumos, ir besikreipiančiųjų skaičiai. V. Lankauskas pažymi, kad jei bus matomas poreikis, perskirstant biudžetą bus ieškoma papildomų lėšų ir galbūt dar šiemet bus skelbiamas antras konkursas.
„Šiek tiek abejojom, ar šiemet verslininkai bus aktyvūs ir kreipsis paramos, svarstėme, galbūt karantinas bus juos pristabdęs, be to, geopolitinė situacija nerami, tačiau žmonės aktyviai kreipėsi – sulaukėme 56 paraiškų – rekordinis skaičius. Kelios neatitiko administracinių reikalavimų, tačiau didžioji dalis buvo patvirtinta“, – rezultatais džiaugiasi V. Lankauskas.
Pasak pašnekovo, ši parama atveria galimybes visiems, kurie turi idėjų, tačiau susiduria su finansavimo problemomis, taip pat žmonėms, kurie svajoja grįžti iš užsienio ir kurti gyvenimą Lietuvoje, Utenoje. Utenos SVV programa savo biudžetu lenkia ne vieną didmiestį, pavyzdžiui, Alytus pagal šią programą smulkiajam ir vidutiniam verslui šiemet skyrė apie 70 tūkst. eurų. Utenoje parama naujiems ir naujas darbo vietas kuriantiems verslams kasmet tikslingai didėja.

Tęsinį skaitykite 2022 07 02 „Utenyje“