Aktualijos

Dirbti į Uteną iš Lietuvos didžiųjų miestų ir iš užsienio

Taip jau sutapo, kad šiais metais keičiasi kai kurių Utenos rajono savivaldybės administracijai pavaldžių įmonių vadovai. Vienų baigiasi kadencija, kiti iš darbo išėjo patys. Mieste, kuriame iš esmės potencialas yra išsemtas, surasti vadovą nėra paprasta. Belieka tikėtis, kad jie į Uteną atvažiuos dirbti iš kitur. Pakomentuoti vadovų konkursus Vytautas Kazela paprašė Utenos rajono merą Marijų Kaukėną.

Kiek pamenu, pirmasis konkursas Utenos daugiafunkcio sporto centro direktoriaus pareigoms eiti vyko šių metų pradžioje. Bet tada direktorius nebuvo atrinktas. Teko skelbti naują konkursą. Jame dalyvavo du uteniškiai ir vienas molėtiškis. Komisija, sudaryta iš įvairių sričių specialistų, įvertino kandidatūras. Didesnį balą gavo Molėtų kūno kultūros ir sporto centro direktorius Mindaugas Kildišius, kuris, beje, iš pradžių baigė Utenos politechnikumą, o paskui Vilniaus pedagoginį institutą. Su Utena Mindaugą sieja ir krepšinis. Po konkurso M. Kildišius lankėsi savivaldybėje. Mes išsakėme savo lūkesčius, aptarėme daugiafunkcio sporto centro reikalus. Būsimasis vadovas pritarė, kad daugiafunkciame sporto centre reikia pokyčių: tiek struktūroje, tiek kitose srityse. Lietuvoje yra įvairių pavyzdžių. Galbūt reikia pagalvoti ir apie naują modelį. Kai direktorius pradės eiti pareigas, vėl rinksimės ir aptarsime šiuos reikalus. Į šį susitikimą kviesimės ir savivaldybės tarybos narius, specialistus.

Įvyko ir Utenos kultūros centro direktoriaus pareigoms eiti konkursas. Dalyvavo penki pretendentai. Iš jų geriausiai pasirodė kaunietė dr. Rasa Bartkutė. Norėtųsi, kad Utenos kultūros centre pagaliau baigtųsi intrigos ir visi radę savo vietą dirbtų Utenos krašto labui. Kad direktorė įsijungtų į naują veiklą, reikės šiek tiek laiko, bet padėsime ir mes, manau, kad padės ir kultūros centro kolektyvas.

Labai daug kandidatų sutraukė ir „Utenos būtų ūkio“ direktoriaus konkursas. Kandidatavo vienuolika kandidatų, vėliau liko devyni, kurie atitiko reikalavimus. Kandidatai turėjo pateikti ne tik reikiamus dokumentus, bet ir savo viziją. Atranką vykdė stebėtojų taryba. Visiems pretendentams buvo pateikta apie du šimtai klausimų, į kuriuos jie visii turėjo atsakyti. Šis testas yra skirtas vadovams. Gavusi atsakymus komisija geriausiai įvertino Rimanto Mackevičiaus kandidatūrą. Jis jau daugiau nei dešimt metų dirba Vašingtone Lietuvos ambasadoje ir ketina su šeima grįžti gyventi į Uteną. Mes džiaugiamės kai žmonės, užsienyje įgiję patirties, grįžta į Lietuvą ir netgi į vadovaujančias pareigas. Žmogus nuotoliniu būdu sudalyvavo konkurse, atsakė į klausimus ir buvo atrinktas į šias pareigas. Tai rodo, kad užsienyje gyvenantys ir dirbantys uteniškiai gali dalyvauti konkursuose ir kandidatuoti į atsakingas pareigas. Su Rimantu dar nebuvau susitikęs. Kai grįš į Uteną, pasikalbėsime ir su juo. Išsakysim savo lūkesčius. Tai strateginė savivaldybės įmonė,  ir naujojo vadovo laukia nelengvas darbas.

Kai kas anksčiau abejojo, ar tie konkursai vyks skaidriai. Noriu tik pasakyti, kad nė vienos partijos, nė vienas rinkimų komiteto narys, nė vienas jų giminaitis nelaimėįo konkurso. Vadinasi, konkursai gali vykti skaidriai. Mums svarbu, kad dirbti ateitų stiprūs vadovai.

Rugpjūčio pirmoje pusėje vyks ir „Utenos ligoninės“ direktoriaus konkursas. Kaip žinote, rugsėjo viduryje baigia savo darbą dvi kadencijas Utenos ligoninei vadovavęs Dalius Drunga. Turime devynis kandidatus. Komisiją sudarys ne tik savivaldybės, bet ir sveikatos ministerijos deleguoti atstovai. Jie iš devynių kandidatų atrinks du. Nugalėtoją pagal nuostatus turėsiu skirti aš. Rugsėjo viduryje turėsime naują kompetentingą ligoninės vadovą. Darbai vyksta ir dabar. Galutinai spręsime dėl Priėmimo skyriaus, nes jau reikia pirkti techninį projektą, ir mes norime pasižiūrėti, kad neatsitiktų taip, kaip atsitiko su Užpalių gatve, kai mes jau nieko negalėjome įtakoti.