Aktualijos

Utenos PSPC atnaujintos patalpos – gyventojų patogumui

Gruodžio 15 d. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero patarėjas Henrikas Zabiela, savivaldybės gydytoja Eligija Židonienė aplankė Utenos pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC) ir susipažino su atliktu įvairių skyrių patalpų remontu bei laboratorijos įrengimu pacientams patogesnėje vietoje.
Svečius pasitikęs Utenos PSPC direktorius Edvinas Ašoklis pristatė projektą, supažindino su atliktais darbais.
Projekto metu buvo suremontuotos Odontologijos skyriaus patalpos ir įrengta odontologinė registratūra. Pastaroji iš PSPC pirmo aukšto perkelta į trečią aukštą, taip suformuojant vieną odontologijos paslaugų vienetą su registratūra ir gydymo patalpomis. Remontui ir registratūros įrengimui savivaldybė skyrė 40 000 Eur biudžeto lėšų.
Šiais metais projektui ,,Pirminės sveikatos priežiūros efektyvumo didinimas“ savivaldybės skyrė 50 000 Eur, už kuriuos buvo parengtas nenaudojamų vandens gydyklų patalpų Psichikos sveikatos centro ir pavojingų infekcinių ligų kontrolės, profilaktikos ir diagnostikos patalpų pritaikymo projektas ir atliktas svarbus darbas: suremontuotos buvusios Psichikos sveikatos centro patalpos, esančios pirmame aukšte, ir į jas iš penkto aukšto perkelti kraujo paėmimo kabinetai bei laboratorija. Nuo šiol uteniškiams, norintiems atlikti kraujo tyrimus, nebereikės skubėti į penktą aukštą: visos laboratorijos paslaugos sukoncentruotos pirmame aukšte. Reikia pasakyti, kad vaikams, kuriems reikia kraują paimti iš pirštuko, yra skirtas atskiras kabinetas.
Iš projekto „Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimas Utenos rajone“, finansuojamo ES Struktūrinių fondų lėšomis, Odontologijos skyriui buvo įsigytos 4 odontologinės kėdės ir įrengtos 4 naujos odontologo vietos. 2021 m. įsigytas modernus panoraminis rentgeno aparatas. Pasak direktoriaus, Odontologijos skyriaus paslaugos ir įrangos modernumas dabar niekuo nenusileidžia privačių kabinetų teikiamoms paslaugoms. Skiriasi tik… kainos. Už burnos higieną privačiame odontologijos kabinete reikia sumokėti ir 50 Eur, o Utenos PSPC Odontologijos skyriuje – 6,45 Eur. Visas Utenos PSPC odontologinių paslaugų kainas galima rasti čia:
https://www.utenospspc.lt/uploads/Odontologini%C5%B3%20med%C5%BEiag%C5%B3%20kainos%20nuo%202020.09.01.pdf
Minėto projekto „Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimas Utenos rajone“ (projekto vertė – 294.117,65 Eur) tikslas – padidinti pirminės sveikatos priežiūros veiklos efektyvumą Utenos rajono gyventojams. Projekto metu taip pat įrengti šeimos gydytojo, procedūrų ir priklausomybės nuo opioidų pakaitinio gydymo ir tiesiogiai stebimo gydymo kurso (DOTS, angl. directly observed treatment short course) kabinetai. Fizinės infrastruktūros, skirtos pacientams su specialiais neįgaliųjų poreikiais, gerinimui įrengtas neįgaliųjų poreikiams tinkantis liftas. Kaip sakė E. Ašoklis, didėjančiam slaugos paslaugų namuose poreikiui, siekiant pagerinti teikiamų paslaugų kokybę, numatoma įsigyti reikalingą medicinos įrangą ir dvi  transporto priemones pacientų aptarnavimui namuose.
Susipažinti su Utenos PSPC naujovėmis Utenos rajono savivaldybės atstovai atvyko ne tuščiomis rankomis. Improvizuotų įkurtuvių proga direktoriui įteikė savivaldybės vėliavą ir aukštą, žalumu spindinčią juką. „Džiaugiamės svarbios viso rajono gyventojams įstaigos atsinaujinimu, – sakė meras. – Bet sustoti negalima: sprendimo laukia dar nemažai problemų. Aišku viena: bendras savivaldybės, Utenos PSPC vadovų, viso kolektyvo darbas duoda gerų vaisių.“
Utenos rajono savivaldybės administracija