Aktualijos

Utenos policijos pareigūnai ne tarnybos metu sulaikė neblaivų vairuotoją

Ne tarnybos metu pareigūnai, atsidūrę tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje, sugebėjo užkirsti kelią galimoms skaudžioms pasekmėms.
Birželio 1-ąją, apie 14.00 val., asmeniniu automobiliu važiuojant Utenos miesto aplinkkeliu, Utenos aps. VPK Operatyvaus valdymo skyriaus vyresniajam specialistui ir Kelių patrulių būrio vyriausiajai patrulei prieš pat jų automobilį, sudarydamas avarinę situaciją, iš Joneliškio kaimo išsuko automobilis „Audi“. Pareigūnai stebėjo, kaip automobilis vinguriavo po kelią, kartkartėmis nuvažiuodamas į kelkraštį, įtarė, kad vairuotojas gali būti neblaivus, ir pranešė policijai.
Važiuojant Kupiškio gatve, „Audi“ vairuotojas dėl neaiškių priežasčių pasuko į kelkraštį ir sustojo priešais kelkraštyje stovėjusią sunkiasvorio automobilio priekabą. Pareigūnams sustojus greta, pastebėta, kad vairuotojas yra akivaizdžiai neblaivus. Vairuotojas ir kartu važiavęs keleivis pradėjo reikšti pretenzijas: „kokia čia jūs proga prikibot, kas jūs tokie?“
Pareigūnams prisistačius, kad jie yra policininkai, keleivis užsiminė, kad galima „susitarti“, vairuotojas taip pat puolė taisyti padėtį ir žadėjo kviestis dukrą. Tačiau derybas nutraukė atvykę Utenos aps. VPK Veiklos skyriaus pareigūnai, kurie ir perėmė vairuotoją, keleivį ir automobilį. Sulaikytam vairuotojui (g. 1969 m.), gyvenančiam Utenos r., buvo nustatytas 2,64 promilių girtumas.
Faktai patvirtina, jog ne vienas eismo įvykis, pasibaigęs nekaltų žmonių skaudžiais sužalojimais ar mirtimi, buvo sukeltas būtent neblaivių vairuotojų.
Policijos pareigūnai ragina gyventojus būti atsakingus, nesėsti prie vairo neblaiviems ir nerizikuoti savo bei kitų sveikata ir gyvybe.
Utenos apskrities VPK inf.