Aktualijos

Utenos policijoje lankėsi policijos generalinio komisaro pavaduotojas ir patarėjas

Trečiadienį Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate lankėsi Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius ir patarėjas Arūnas Paulauskas. Susitikime dalyvavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas, viršininko pavaduotojai Vaidotas Žilys ir Saulius Navarskas bei Anykščių r. PK viršininkas Jonas Cicėnas, Ignalinos r. PK viršininkas Algis Masevičius, Molėtų r. PK viršininkas Vitalis Kutkauskas, Visagino PK viršininkas Gintaras Mažintas, Zarasų r. PK viršininkas Dainius Šidlauskas.
Policijos generalinio komisaro pavaduotojas S. Tamulevičius perdavė policijos generalinio komisaro Renato Požėlos informaciją, kad pasirašytas nurodymas dėl pareigūnų apsaugos priemonių kontrolės stiprinimo, taip pat informavo, kad pareigūnams bus rengiami liemenės dėvėjimo mokymai. Policijos įstaigų vadovai privalės užtikrinti, kad instruktažo metu pareigūnams būtų nurodoma nuolat dėvėti šarvinę liemenę. Pareigūnams, neturintems (nedėvintiems) ar netinkamai dėvintiems nurodytas ginkluotės ir specialiąsias priemones, bus taikoma atsakomybė. Atsakomybė numatyta ir jų tiesioginiams vadovams.
„Žvelgiant į kitas valstybes, taip pat ir į kaimyninę Estiją, nusistovėjusi praktika tokia, kad, įvykus nelaimingam atsitikimui, kai sužalojamas pareigūnas, ir paaiškėjus, kad jis nedėvėjo liemenės, yra traktuojama kaip nedraudiminis įvykis“, – išreiškė pastebėjimus Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas V. Vaiškūnas.
Patarėjas A. Paulauskas savo kalboje pabrėžė, kad kiekvienas policijos bendruomenės narys turi padaryti viską, kad neįvyktų tokie skaudūs įvykiai kaip Mažeikių rajone. Taip pat akcentavo, kad siekiant užtikrinti kaimiškų vietovių gyventojų saugumą yra būtina sustiprinti darnų bendradarbiavimą su seniūnijomis bei jų seniūnais, gyventojais, taip bus kartu atrasti iškilusių problemų sprendimo būdai.
Antroje susitikimo dalyje policijos generalinio komisaro pavaduotojas S. Tamulevičius ir patarėjas A. Paulauskas pristatė perėjimo nuo 10 apskričių prie 5 apygardų viziją. Šia reforma siekiama suvienodinti policijos sistemą su prokuratūros ir teismų sistemomis.
„Tik vykstant reformoms ir prisidedant prie jų visiems, galėsime prisitaikyti prie greit kintančio laikmečio“, – kalbėjo generalinio komisaro pavaduotojas S. Tamulevičius.
Utenos apskrities VPK inf.